(© by Rupert Taylor-Price CC BY 2.0 (flickr))

Ból zęba uniemożliwia ci normalne funkcjonowanie? Spróbuj domowych sposobów.

Kiedy dopada nas ból zęba, wówczas jesteśmy w stanie zrobić wszystko, aby nie odczuwać nieprzyjemnych dolegliwości. Łykamy wtedy mnóstwo tabletek – czasem nawet zbyt mocnych dla naszego organizmu. Tymczasem z tym problemem można poradzić sobie za pomocą domowych sposobów. Gdy ząb zaczyna boleć, przyłóżmy do niego lód owinięty w jakiś materiał. Można też przepłukać jamę ustną wodą z solą lub naparem z mięty. Spróbujmy też przyłożyć torebkę z zaparzoną czarną herbatą do bolącego zęba. Dzięki temu ból powinien się zmniejszyć.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

MedykDent.pl

Opisane sposoby pomogą w lekkim bólu, jednak jeżeli jest on bardzo mocny i trwa dość długo, niezbędna będzie wizyta u specjalisty. To może być syndrom czegoś poważnego, dlatego nie należy zwlekać.

Andrzej (gość)

Czasami ból jest tak nie do wytrzymania, że nie wiadomo co zrobić zeby było lepiej. Ja z kolei kiedyś bałem się bólu leczenia jeszcze bardziej, że faszerując się lekami starałem się go przyćmić żeby tylko nie iśc do dentysty. W końcu nadeszła tak krytyczna chwila, że nic już nie pomagało. Sąsiadka doradziła mi wybrac się u nas w chełmie do eko medu na leczenie laserem i wiecie co? Okazuje się, że leczenie laserowe jest komfortowe i nie boli ani trochę, od teraz chodze tlyko na takie. Polecam wszystkim dentofobom.

Paulinnn7 (gość)

Z bólem zęba nie ma żartów, trzeba jak najszybciej odwiedzić stomatologa. Kilka razy jednak zdarzyło się, że moja Pani Doktor miała pełny grafik i musiałam kilka godzin lub dzień poczekać i wówczas tylko pyralgina mnie ratowała, by wytrwać do wizyty. Daje radę nawet z silnym bólem i jest dostępna bez recepty.

katosieks

Pędzisz do dentysty i tyle. Tabletka - ketonal. A na przyszłość ajona + systematyczność szczotkowania. Dojście do fajnego poziomu wymaga czasu, ale wszystko jest do zrobienia, zanim sama do czegoś doszłam, też trochę minęło. Teraz wszystko jest w najlepszym porządku.

martunia

żadne środki nie pomogą dopóki nie odwiedzisz dentysty. chociaż jak cię dopadnie ból zęba np w nocy, a pogotowia dentystycznego nie ma, to chwilowo pomogą takie środki http://www.stomatologiadenmed.pl/gdy-boli-zab/

berta (gość)

Bolał mnie niedawno ząb mądrości i żadne goździki i inne domowe sposoby nie pomogły. Wzięłam pyralginę w końcu i dopiero wtedy ból minął.