Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie: Rozwiązano umowę o pracę z Konradem Krzynowkiem (© Kamil Bachorz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie będzie miał nowego dyrektora. W środę została rozwiązana umowa z Konradem Krzynowkiem, który do tej pory kierował placówką.

W czwartek Mikołaj Szymczak, starosta jarociński wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie: Rozwiązano umowę o pracę z Konradem KrzynowkiemOświadczenie:

31 lipca 2013 roku, została rozwiązana umowa o pracę z dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, Panem Konradem Krzynowkiem. Jednocześnie informuję, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu mającego na celu wyłonienie nowego dyrektora placówki, pełnienie obowiązków dyrektora DPS w Zakrzewie powierzono Panu Januszowi Krawcowi.

Ponadto informuję, że ani przyczyny rozwiązania umowy o pracę, ani uzasadnienie rozwiązania umowy o pracę nie będzie ujawnione, z uwagi na fakt, że w jego treści widnieją dane osobowe pracowników DPS w Zakrzewie. Pracodawca, jako administrator danych osobowych zobowiązany jest przestrzegać przepisów o ochronie danych osobowych pod groźbą kary (art. 51 ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, Dz. U. Nr 133, poz. 883, ze zmianami). Poza tym ujawnienie uzasadnienia rozwiązania umowy o pracę mogłoby doprowadzić do naruszenia dóbr osobistych zarówno zwalnianego pracownika, jak i osób, których dane osobowe w treści oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę się znajdują (art. 23 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku – Kodeks cywilny, Dz. U. Nr 16, poz. 93, ze zmianami). Jednocześnie zwracam uwagę, że treść uzasadnienia oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę nie mieści się w katalogu informacji publicznej zawartym w art. 6 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, ze zmianami). Wskazuję również, że przepis art. 5 ww. ustawy wprowadza dodatkowo ograniczenie prawa do informacji publicznej ze względu na prywatność osoby fizycznej.

Mikołaj Szymczak
Starosta Jarociński

Zobacz także: Naruszyli nietykalność cielesną policjantów [ZDJĘCIA]

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!