Jarota Jarocin: Wielkanocna wygrana Jaroty [ZDJĘCIA]

Jarota Jarocin: Wielkanocna wygrana Jaroty
Jarota Jarocin: Wielkanocna wygrana Jaroty Kamil Bachorz
Jarota Jarocin sprawiła prezent wielkanocny swoim kibicom. . Podopieczni Ryszarda Łukasika pokonali w derbach Wielkopolski Calisię Kalisz 3:1. Dwie bramki dla jarocińskiego zespołu zdobył Damian Pawlak, który do składu powrócił po kontuzji.

W sobotę na jarocińskim stadionie panował świąteczny nastrój. Przed meczem każdy z kibiców mógł zjeść żurek, a w przerwie meczu ks. Dariusz Matusiak dokonał poświęcenia jajek, które później były rozdawane wśród kibiców.

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzyli piłkarze Jaroty Jarocin. Wtedy strzał Huberta Oczkowskiego kapitalnie obronił bramkarz gości. W odpowiedzi uderzenie Iwelina Kostova kapitalnie obronił Simon Krawczyk, który zastąpił w bramce Przemysława Kazimierczaka u którego lekarze wykryli krwiaka na dwunastnicy. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 30. minucie. Wtedy piłka po strzale Christiana Nnamaniego uderzyła w słupek, następnie trafiła w Simona Krawczyka i wpadła do siatki. Piłkarze Jaroty do wyrównania doprowadzili jeszcze przed przerwą. Wtedy strzał życia z 25. metra oddał Hubert Antkowiak, który wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Po zmianie stron obydwie drużyny rzuciły się do ataków. Najpierw strzał Łukasza Ślifirczyka przeleciał obok słupka kaliskiej bramki. Jednak w drugiej akcji jarocińskiego zespołu Damian Pawlak, który huknął jak z armaty skierował piłkę do siatki. Futbolówka wpadła pod spojenie słupka z poprzeczką. W odpowiedzi strzał Mateusza Gawlika przeleciał obok słupka bramki gospodarzy. Kwwropkę nad „i” postawił w doliczonym czasie gry Damian Pawlak, który wykończył kontratak jarocińskiego zespołu. Warto podkreślić, że doskonałą sytuację miał jeszcze Krzysztof Czabański, ale jego strzał z bliskiej odległości był niecelny.

Jarota Jarocin – Calisia Kalisz 3:1 (1:1)
0:1 – Simon Krawczyk (30.-samobójcza), 1:1 – Hubert Antkowiak (41.), 2:1 – Damian Pawlak (64.), 3:1 – Damian Pawlak (90.)