Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jarota zremisowała z Zagłębiem

(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
W ostatnim meczu obecnego sezonu piłkarze Jaroty Jarocin zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 0:0. Tym samym na koniec sezonu zajęli 13. miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsi groźną akcję stworzyli goście z Jarocina. Już w 3. minucie Mateusz Witkowski mocnym strzałem z 25. metra posłał piłkę w kierunku bramki. Jednak futbolówka minęła spojenie słupka z poprzeczką. Gospodarze pierwszą groźną akcję stworzyli w 13. minucie. Wtedy swoich sił próbował Paweł Posmyk, ale zamiast piłkę skierować pod poprzeczkę jarocińskiej bramki, to posłał ją nad metalową częścią bramki. Chwilę później bohater poprzedniej akcji wygrał pojedynek główkowy w środku boiska. Zagrał do Michała Grunta, który stał tyłem do jarocińskiej bramki. Napastnik Zagłębia Sosnowiec obrócił się i uderzył w kierunku siatki. Jednak piłka minimalnie minęła słupek i wyszła po za pole gry. W 35. minucie doskonałą sytuację na zdobycie bramki miał Krzysztof Bartoszak, który uderzył futbolówkę z 23. metra. Jednak dobrze w bramce zachował się Oleksii Shliakotin, który obronił strzał napastnika Jaroty.

Tuż po zmianie stron pierwsi groźną akcję stworzyli piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Marcin Stronek wstrzelił piłkę w pole karne. Tam znalazł się Michał Grunt, który uderzył piłkę w kierunku Dariusza Brzostowskiego. Jednak bramkarz jarocińskiego zespołu bez problemu złapał futbolówkę w swoje bramkarskie rękawice. W 56. minucie Marcin Lachowski uderzył piłkę z 22. metra, ale futbolówka przeleciała obok bramki. Chwilę później uderzał z dystansu Krzysztof Bartoszak, ale nie zdołał skierować piłki do siatki. Kilka minut później ponownie swoich sił próbował Mateusz Witkowski. Jednak tym razem jego strzał złapał bramkarz Zagłębia Sosnowiec.

W Tym meczu bramek nie oglądaliśmy i podopieczni Czesława Owczarka dopisali do swojego konta jeden punkt. Tym samym zajęli na koniec sezonu 13. miejsce. Teraz jarocińscy piłkarze udadzą się na urlopy. Do treningów powrócą 27. czerwca.

ZAGŁĘBIE Sosnowiec – JAROTA Jarocin 0:0

Zagłębie Sosnowiec: 22. Ołeksij Szlakotin, 2. Marcin Strojek, 10. Krzysztof Markowski, 19. Sławomir Jarczyk, 8. Tomasz Łuczywek, 9. Paweł Posmyk, 29. Marcin Grabowski (76' 17. Michał Cyganek), 5. Marcin Lachowski, 24. Krzysztof Napora (53' 28. Michał Filipowicz), 21. Patryk Stefański (65' 83. Ireneusz Gryboś), 6. Michał Grunt (65' 13. Sebastian Markiewicz)

Jarota Jarocin: 30. Dariusz Brzostowski, 4. Mateusz Śliwa, 3. Bartosz Kieliba, 17. Piotr Garbarek, 5. Dariusz Juracki (65' 16. Safian Skupiński), 13. Igor Skowron, 7. Krzysztof Czabański, 10. Matuesz Witkowski (68' 11. Damian Pawlak), 8. Karol Danielak, 18. Patryk Cierniewski (46' 21. Krzysztof Piosik), 9. Krzysztof Bartoszak