Piłka nożna: Jarota zgasiła Płomyk

(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Kolejne zwycięstwo w meczach kontrolnych zanotowali piłkarze drugoligowej Jaroty Jarocin. W środę podopieczni Czesława Owczarka pokonali na własnym boisku Płomyk Koźminiec 6:1.

Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Koźmińca. W 27. minucie Dominika Szybiaka pokonał grający trener Płomyka – Ryszard Tomczak. Jednak to było wszystko na co było stać czwartoligowca. Niespełna pięć minut później worek z bramkami otworzył Piotr Garbarek. Jeszcze przed zmianą stron na listę strzelców wpisał się Karol Danielak, który z rzutu karnego pokonał bramkarza przyjezdnych.

Po zmianie stron na boisku dominowali piłkarze Jaroty, którzy zdobyli jeszcze cztery bramki. Najpierw Damian Pawlak skierował piłkę do siatki. Kolejne bramki padły w przeciągu siedmiu minut. Najpierw Szymon Matuszewski już leżąc zdołał pokonać bramkarza gości. Po chwili do bramki trafił Krzysztof Bartoszak, a wynik meczu ustalił w 74. minucie Piotr Karcz.

- Jarota jeszcze nie jest przygotowana do sezonu. - zapowiada Czesław Owczarek. - Jeszcze mamy trzy tygodnie, aby przygotować optymalnie zespół. Teraz przede wszystkim zgrywamy ten zespół, bo wiadomo jest kilku nowych zawodników. - dodaje szkoleniowiec Jaroty.

Jarota Jarocin - Płomyk Koźminiec 6:1 (2:1)
0:1 - Ryszard Tomczak (27.), 1:1 - Piotr Garbarek (32.), 2:1 - Karol Danielak (36. - rzut karny), 3:1 - Damian Pawlak (58.), 4:1 - Szymon Matuszewski (67.), 5:1 - Krzysztof Bartoszak (70.), 6:1 - Piotr Karcz (74.)

Jarota Jarocin: Dominik Szybiak, Hubert Oczkowski, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Dariusz JUracki (46. Mateusz Śliwa), Igor Skowron (46. Krzysztof Czabański), Karol Danielak, Damian Pawlak, Szymon Gałczyński (46. Szymon Matuszewski), Patryk Cierniewski (46. KRzysztof Bartoszak), Krzysztof Piosik (65. Piotr Karcz)