Policja w Jarocinie zatrzymała dziesięć osób zajmujących się kradzieżami mięsa i paserstwem. - Szacuje się, że przestępcy z zakładu w którym pracowali skradli kilka ton mięsa - podkreśla sierż. sztab. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Policja w Jarocinie 14. grudnia zatrzymała do kontroli samochód marki Fiat Punto w którym jechało dwóch mężczyzn. - Podczas przeszukania auta, w bagażniku znaleźli duże ilości mięsa wołowego o wartości prawie 10 tysięcy zł. Ponieważ do jarocińskiej Policji już wcześniej docierały od kierownictwa firmy sygnały o procederze kradzieży na terenie zakładu, policjanci nie uwierzyli w tłumaczenia mężczyzn, że mięso dostali na święta od pracodawcy. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do jarocińskiej komendy. W samochodzie policjanci znaleźli także woreczki z amfetaminą i suszem roślinnym - wyjaśnia sierż. sztab. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Policja w Jarocinie: Kradli mięso, które później sprzedawali

Jak się później okazało zatrzymanie dwóch mężczyzn było początkiem pracy policji w Jarocinie. - ciągu kolejnych dni zatrzymali kolejne 8 osób związanych z procederem kradzieży i paserstwem kradzionego mięsa. Grupa, działając w zorganizowany sposób, od marca do grudnia tego roku, wywiozła i wprowadziła do nielegalnego obrotu kilka ton mięsa, głównie wołowego. Policjanci ustalili, że trzon grupy stanowiło 6 pracowników zakładu mięsnego w Golinie. Osoby te przerzucały mięso przez płot firmy, następnie pakowały to mięso do prywatnych samochodów i przewoziły do umówionych wcześniej paserów - dodaje.

Policja w Jarocinie zatrzymała w tej sprawie ośmiu mężczyzn i dwie kobiety z powiatu jarocińskiego i krotoszyńskiego, w wieku od 19 do 68 lat. Sześć osób usłyszało zarzuty kradzieży i paserstwa, pozostałe cztery osoby - zarzuty paserstwa. Oba przestępstwa zagrożone są karą więzienia do 5 lat. O ich dalszym losie zdecyduje prokuratura

- W trakcie przeszukania zabudowań należących do jednego z paserów kryminalni znaleźli i zabezpieczyli także 868 butelek ze spirytusem bez znaków akcyzy, oraz 200 litrowe beczki z aparaturą do jego oczyszczania - kończy rzecznik prasowy.

Policja w Jarocinie już odzyskała kilka ton mięsa, które wróciło do właściciela zakładu. Sprawa jest rozwojowa i policja w Jarocinie nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kuba (gość) (gość)

To policja jednak coś robi. Brawo za dobrą pracę, takich ludzi to jeszcze powinno się pokazywać z twarzy, by następni pracodawcy wiedzieli kogo przyjmują. Jeśli ktoś kradnie, to po wyjściu z więzienia będzie robił to samo!