Prosna Kalisz ograła Błękitnych Spartę Kotlin na inaugurację rozgrywek [FOTO]

Andrzej Kurzyński
Prosna Kalisz - Błękitni Sparta Kotlin
Prosna Kalisz - Błękitni Sparta Kotlin Andrzej Kurzyński
Prosna Kalisz ograła Błękitnych Spartę Kotlin 3:1 na inaugurację rozgrywek A-klasy grupy 1. Bohaterem spotkania był Michał Balcerzak. napastnik Prosny strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Powody do zadowolenia miał także Mateusz Żółtek, który zadebiutował na ławce trenerskiej.

Prosna Kalisz prowadzenie objęła już w 11 minucie. Prostopadłe podanie wykorzystał Michał Balcerzak, który krótkim słupku ograł bramkarza rywali. Chwilę później biało-czerwoni prowadzili już 2:0. Po wrzutce z rzutu rożnego na krótki słupek do futbolówki dopadł Balcerzak i wpakował piłkę do siatki. Po zmianie stron kaliszanom przytrafił się błąd w obronie. We własnym polu karnym Piotr Kliber sfaulował jednego z przeciwników, a sędzia wskazał na 'jedenastkę". Karnego na bramkę zamienił Tobiasz Konieczny. Wynik spotkania w 74 minucie ustalił Mateusz Jarczewski, który po akcji prawym skrzydłem Tomasza Malinowskiego i efektownym podaniu Balcerzaka piętą posłał piłkę pod poprzeczkę bramki rywali.

- Cieszy nas, że w pierwszej kolejce zdobyliśmy trzy punkty. Gra w naszym wykonaniu wyglądała dosyć fajnie. mieliśmy trochę przestoju w drugiej połowie. Straciliśmy bramkę z karnego po niepotrzebnym błędzie. Ale potrafiliśmy zareagować, strzeliliśmy bramkę na 3:1 i zaczęliśmy fajnie ten sezon - powiedział po meczu Mateusz Żółtek.

Trener Prosny jak na razie nie chciał oceniać szans swojego zespołu w obecnych rozgrywkach.

- Wszystko wyklaruje się w pierwszych spotkaniach. Zobaczymy wówczas, w którym jesteśmy miejscu, co mamy do poprawy - dodaje szkoleniowiec Prosny.

Do Prosny mają dołączyć jeszcze nowi zawodnicy. Są to Adam Dwornik oraz jak na razie kontuzjowany Maciej Sadło.

- O kolejnym nie chcę jeszcze mówić, ponieważ nie wszystko jest jeszcze dopięte - dodaje Żółtek.

Prosna Kalisz - Błękitni Sparta Kotlin 3:1
Bramki: 1:0 Michał Balcerzak (11), 2:0 Michał Balcerzak (22), 2:1 Tobiasz Konieczny (58 - karny), 3:1 Mateusz Jarczewski (74)

Prosna Kalisz: Wojdziak, Płotek, Kliber, Sipka, Ignaszak, Malinowski (90 - Warszewski), Baszczyński (86 - Machlański), Jarczewski, Jałowica (78 - Łyskanowski), Balcerzak, Gieszczyński (90 - Pawlikowski)
Błękitni Sparta Kotlin: Sobczak, Nowkowski, Mielcarek, Gostyński, Wasiewicz, Tomczyk (15 - Szymczak - 46 - Zięntek), Konieczny, Jasińki, Pera, Mrugacz (88 - Glinkowski), Palczewski.