18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sport: Jarota podzieliła się punktami z Zawiszą

Podziałem punktów zakończyło się niedzielne spotkanie 33. kolejki drugiej ligi w Jarocinie. Podopieczni Czesława Owczarka zremisowali z Zawiszą Bydgoszcz 1:1. Kamil Bachorz
Podziałem punktów zakończyło się niedzielne spotkanie 33. kolejki drugiej ligi w Jarocinie. Podopieczni Czesława Owczarka zremisowali z Zawiszą Bydgoszcz 1:1. Gospodarze przez 70. minut grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę na początku meczu zobaczył Hubert Oczkowski.

Początek pierwszej połowy był wyrównany. Jednak więcej atakowali goście. W 14. minucie podopieczni Adama Topolskiego, a na listę strzelców wpisał się Maciej Dąbrowski, który pokonał Dariusza Brzostowskiego. Chwilę później z boiska wyleciał Hubert Oczkowski i piłkarze Jaroty grali w dziesiątkę. Wydawałoby się, że wszystko jest już w tym meczu przesądzone i goście wywiozą trzy punkty. Jednak w 31. minucie w okolicach 30. metra faulowany był jeden z zawodników jarocińskiego zespołu. Do futbolówki podszedł Krzysztof Bartoszak, który uderzył w kierunku bramki bydgoszczan. Andrzej Witan nie zdołał obronić tego strzału, bo piłka wpadła w samo okienko bramki. W 37. minucie Maciej Kot zagrał na głowę Patryka Klofika, który uderzył w kierunku bramki, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Jaroty.

W drugiej połowie było widać przewagę piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz, która za wszelką cenę chciała zdobyć zwycięską bramę, która dałaby im awans do pierwszej ligi. W 55. minucie spotkania ponownie na listę strzelców mógł się wpisać Krzysztof Bartoszak, ale jego strzał został zablokowany przez Tomasza Warczachowskiego. Chwilę później goście byli bliscy strzelenia drugiej bramki w tym meczu. Szymon Maziarz dośrodkował piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Wojciech Okińczyc, który głową uderzył piłkę w kierunku bramki. Jednak futbolówka nie wpadła do siatki. Tylko odbiła się od poprzeczki. W 78. minucie bardzo dobrze zachował się Dariusz Brzostowski, który pewnie wyszedł z bramki i zablokował Szymona Maziarza, który wychodził na pozycję sam na sam. Od 88. minuty stan zawodników na murawie się wyrównał, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Błażej Jankowski. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz został wyrzucony z boiska za dyskusje z sędzią. W końcówce spotkania na listę strzelców mógł się wpisać Szymon Maziarz. Jednak piłka po jego strzale minimalnie przeleciała obok słupka.

Podopieczni Czesława Owczarka remisując z Zawiszą Bydgoszcz 1:1 utrudnili piłkarzom z Bydgoszczy awans do drugiej ligi. Teraz podopieczni Adama Topolskiego muszą w ostatniej kolejce wygrać z Czarnymi Żagań lub liczyć na porażkę GKS-u Tychy.

JAROTA Jarocin – ZAWISZA Bydgoszcz 1:1
0:1 - Maciej Dąbrowski (14.), 1:1 - Krzysztof Bartoszak (31.)

Jarota Jarocin: 30. Dariusz Brzostowski, 6. Hubert Oczkowski, 3. Bartosz Kieliba, 17. Piotr Garbarek, 4. Mateusz Śliwa, 5. Dariusz Juracki, 13. Igor Skowron, 10. Mateusz Witkowski (66' 8. Karol Danielak, 90' 25. Hubert Nawrocki), 18. Patryk Cierniewski (78' 7. Krzysztof Czabański), 20. Szymon Matuszewski (74' 21. Krzysztof Piosik), 9. Krzysztof Bartoszak

Zawisza Bydgoszcz: 1. Andrzej Witan, 20. Cezary Stefańczyk, 27. Błażej Jankowski, 2. Maciej Dąbrowski, 22. Tomasz Warczachowski, 21. Maciej Kot (81' 17. Jakub Bojas), 14. Szymon Maziarz, 4. Rafał Piętka (54' 10. Marcin Tarnowski), 7. Patryk Klofik (76' 9. Jakub Wójcicki), 18. Wojciech Okińczyc, 5. Benjamin Imeh (63' 11. Paweł Kanik).