Świąteczne dekoracje. Zrób wesołe kurczaki z pomponów, na świąteczny stół Świąteczne dekoracje. Zrób wesołe kurczaki z pomponów, na świąteczny stół

(© DM)

Święta tuż, tuż... proponuję wykonanie własnoręcznie wesołych, kolorowych włóczkowych kurczaków na bazie dwóch pomponów. Stwórzmy dekorację naszego świątecznego stołu jedyną i niepowtarzalną. Wesołą i kolorową, bo to czas wiosny i radości.

Materiały
- dwa kółeczka z tekturki większe - 8 cm,
- dwa mniejsze - 5 cm,
- włóczka żółta na pompony,
- włóczka czerwona na czuprynkę,
- kawałki skórki na dziobek i pazurki oraz oczy,
- skrawek kolorowej tkaniny na muszkę.

Wykonanie
W środku kółeczek wycinamy równe otworki, składamy po dwa kółeczka razem, 2 większe i 2 mniejsze. Nawijamy równomiernie włóczkę na obydwie pary kółeczek, po nawinięci włóczkę przecinamy i robimy dwa pompony większy i mniejszy. Te pompony łączymy z sobą związując razem - większy z mniejszym.

Mamy już zarys kurczaka.
Na czubku mniejszego pomponika przyklejamy czerwoną czuprynkę, następnie oczy i dziobek oraz muchę. Pod spód dużego pomponu podklejamy pazurki. Kurczak będzie stabilny.

Proponuję na wykonanie kurczaka włóczkę w kolorach żółtych, lecz jeśli nie posiadamy takiego koloru, niech zadziała nasza wyobraźnia i fantazja. Możemy wykonać całą kurkową rodzinkę. Wielkość naszej robótki zależny od wielkości kółeczek, na które będziemy nawijali włóczkę.

Wstawmy do koszyczka przyozdabiając według własnego pomysłu. Miłej zabawy i ciekawej dekoracji życzę. Puśćmy wodze fantazji, święta wielkanocne to czas radości, niech będą wesołe i kolorowe.

Wielkanoc - kolorowe świętaZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


W słoikach można nie tylko przechowywać produkty spożywcze. Szklane pojemniki po przetworach mogą również pełnić funkcję dekoracyjną. W studiu "Dzień Dobry TVN" dekoratorka Elżbieta Lepianka pokazała, jak w kreatywny sposób można wykorzystać słoiki.

Źródło:Dzień Dobry TVN

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!