(© Starostwo Powiatowe w Jarocinie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od przyszłego roku szkolnego do Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wróci kształcenie na poziomie szkoły zawodowej.

Dzięki temu uczniowie będą mogli uczyć się w zawodzie fotografa, ogrodnika oraz operatora maszyn przemysłu spożywczego. – Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach skutecznie opiera się niżowi demograficznemu i pnie się coraz wyżej, jeżeli chodzi o ilość uczniów i słuchaczy a także zdawalność egzaminów zawodowych – mówi Sławomir Adamiak, dyrektor ZSP-B w Tarcach. W porównaniu z ubiegłym rokiem do szkoły przyjęto 55 osób więcej, a zdawalność egzaminów zawodowych zwiększyła się średnio o pięć punktów. Z kolie w takich zawodach jak technik agrobiznesu, technik organizacji usług gastronomicznych i opiekun w domu pomocy społecznej zdawalność wyniosła sto procent.

Zobacz także: Ukradła towar za ponad 600 zł

Obecnie w Tarcach można się uczyć w zawodzie technika weterynarii, technika organizacji reklamy, technika logistyki i spedycji, technika architektury krajobrazu, technika agrobiznesu, technika analityka, czy technika technologii żywienia. Istnieje także liceum ogólnokształcące dla dorosłych czy szkoła policealna, gdzie można się uczyć zawodu opiekuna medycznego. - Wzrost zainteresowania szkołą w Tarcach bierze się głównie z oferty nauczania, w której znajdują się tylko kierunki, wśród których Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie nie notuje bezrobotnych. Temu celowi służy wprowadzanie wciąż nowych, przyszłościowych kierunków kształcenia – tłumaczy Sławomir Adamiak

Już teraz wiadomo, że od przyszłego roku będzie można rozpocząć kształcenie na poziomie szkoły zawodowej. Dodatkowo szkoła uzyskała pozwolenie na wprowadzenie do technikum nowego kierunku – fototechnik.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!