Tarce: Będą nowe kierunki kształcenia

Od przyszłego roku szkolnego do Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wróci kształcenie na poziomie szkoły zawodowej.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Starostwo Powiatowe w Jarocinie)

Dzięki temu uczniowie będą mogli uczyć się w zawodzie fotografa, ogrodnika oraz operatora maszyn przemysłu spożywczego. – Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach skutecznie opiera się niżowi demograficznemu i pnie się coraz wyżej, jeżeli chodzi o ilość uczniów i słuchaczy a także zdawalność egzaminów zawodowych – mówi Sławomir Adamiak, dyrektor ZSP-B w Tarcach. W porównaniu z ubiegłym rokiem do szkoły przyjęto 55 osób więcej, a zdawalność egzaminów zawodowych zwiększyła się średnio o pięć punktów. Z kolie w takich zawodach jak technik agrobiznesu, technik organizacji usług gastronomicznych i opiekun w domu pomocy społecznej zdawalność wyniosła sto procent.

Zobacz także: Ukradła towar za ponad 600 zł

Obecnie w Tarcach można się uczyć w zawodzie technika weterynarii, technika organizacji reklamy, technika logistyki i spedycji, technika architektury krajobrazu, technika agrobiznesu, technika analityka, czy technika technologii żywienia. Istnieje także liceum ogólnokształcące dla dorosłych czy szkoła policealna, gdzie można się uczyć zawodu opiekuna medycznego. - Wzrost zainteresowania szkołą w Tarcach bierze się głównie z oferty nauczania, w której znajdują się tylko kierunki, wśród których Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie nie notuje bezrobotnych. Temu celowi służy wprowadzanie wciąż nowych, przyszłościowych kierunków kształcenia – tłumaczy Sławomir Adamiak

Już teraz wiadomo, że od przyszłego roku będzie można rozpocząć kształcenie na poziomie szkoły zawodowej.
∨ Czytaj dalej

Dodatkowo szkoła uzyskała pozwolenie na wprowadzenie do technikum nowego kierunku – fototechnik.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię