Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Unihokej: Dziewczęta z Kotlina zdobyły złoty medal

bk
(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Drużyna dziewcząt z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Kotlina zwyciężyła w Finale Mistrzostw Wielkopolski w unihokeju. Tym samym podopieczne Beaty Kaczmarek zdobyły pierwszy złoty medal wśród szkół powiatu jarocińskiego.

Turniej finałowy został rozegrany w Kęłbowie. W zawodach uczestniczyły cztery szkoły: Kłębowo, Żytowiecko, Poznań-24 oraz Kotlin. W pierwszym meczu podopieczne Beaty Kaczmarek spotkały się z zawodniczkami z Żytowiecka. W tym meczu lepsze okazały się unihokeistki z Kotlina, które pokonały rywalki 3:1. W drugim spotkaniu kotlińskie zawodniczki pokonały gospodynie turnieju 3:0. Inne rezultaty bardzo dobrze się ułożyły i w ostatnim meczu reprezentantkom z Kotlina wystarczył remis. Jednak uwierzyły, że w tym meczu także można zwyciężyć i tym samym rozgromiły rywalki z Poznania-24 aż 7:1.

Zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Wielkopolski w unihokeju jest historycznym wyczynem uczniów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotlinie. Do tej pory cztery razy sięgali oni po medale (dziewczęta 2002r., chłopcy 2006, 2007 i 2008r.). Jednak złoty medal zdobyły po raz pierwszy.

Beata Kaczmarek, opiekun zespołu z Kotlina:„Dziewczyny zasłużenie doszły do tego szczebla rozgrywek i wygrały turniej finałowy Mistrzostw Wielkopolski. Po wielu latach pracy i wyrzeczeń. Zagrały rewelacyjnie. Jestem zadowolona. Jest to nie tylko moja praca, ale również Włodzimierza Szymkowiaka, dzięki któremu przez tyle lat unihokej funkcjonuje w Kotlinie. Udzielił mi wielu cennych wskazówek. W swoim życiu nigdy nie grałam w unihokeja.”