Podzielili się punktami

Roman STRUGALSKI
Zwycięstwem i porażką rozpoczęli rundę rewanżową rozgrywek pierwszej ligi sezonu 2005/2006 laskarze UKS Start 1954 Gniezno. Podopieczni trenera Wojciecha Jankowskiego podejmowali na boisku przy ulicy Paczkowskiego ...

Zwycięstwem i porażką rozpoczęli rundę rewanżową rozgrywek pierwszej ligi sezonu 2005/2006 laskarze UKS Start 1954 Gniezno.

Podopieczni trenera Wojciecha Jankowskiego podejmowali na boisku przy ulicy Paczkowskiego dwa zespoly z Pałuk LKS Rogowo oraz LKS Gąsawa. Pierwsze ze spotkań, z laskarzami z Rogowa zakończyło się wysokim zwycięstwem gnieźnian w stosunku 9:2.
Grad bramek
Prowadzenie gospodarze objęli już w 10 minucie gry po bramce Roberta Grotowskiego. Piętnaście minut później był remis 1:1. Bramkarza Startu Adama Noskę pokonał Łukasz Dereziński. Wynik pierwszej połowy w 28 minucie ustalił strzelec pierwszej bramki Robert Grotowski. Startowcy pokazali co potrafią w drugiej połowie. Bramki strzelali kolejno: Marcin Grotowski, Aleksy Szamański, Rafał Fredyk, Robert Grotowski, Rafał Gąszczy, Marcin Grotowski. W 59 minucie gry po raz drugi bramkarza gospodarzy pokonał Łukasz Dereziński. Wynik końcowy meczu ustalił w 65 minucie gry Robert Grotowski.
Z Gąsawą na tarczy
Drużyna z Gąsawy była bardziej wymagającym przeciwnikiem od Rogowa i to ona rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść. Gościom pomogła też słaba dyspozycja gnieźnieńskiego bramkarza. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 8:6 dla gości. Bramki dla gnieźnian zdobyli Robert Grotowski (dwie), Marcin Grotowski (dwie ), Rafał Fredyk i Robert Gąszczyk po jednej.
W tabeli po pierwszej kolejce rundy rewanżowej na prowadzeniu poznański Grunwald z 36 punktami przed poznańskim Pocztowcem z 33 oczkami i toruńskim Pomorzaninem z 25 punktami. Laskarze Staru podobnie jak po rundzie zasadniczej plasują się na ósmym miejscu ze zdobytymi jak do tej pory 12 punktami. Teraz w rozgrywkach pierwszoligowych nastąpi przerwa aż do 14 maja.