Tarnowianin wicemistrzem świata! Sukces sprintera Michała Derusa na Paralekkoatletycznych MŚ w Japonii

Andrzej Skórka
Michał Derus wśród najszybszych sprinterów globu podczas Paralekkoatletycznych MŚ w Japonii archiwum zawodnika
Michał Derus sprinter z Tarnowa zdobył w piątek (17 maja) srebrny medal podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w japońskim Kobe.

Michał Derus medalistą Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Japonii

Tarnowianin w piątkowe (17 maja) południe startował w finale biegu na 100 metrów w kategorii T-47 (dla zawodników z amputacją lub upośledzeniem kończyn górnych poniżej łokcia lub nadgarstka).

W walce o złoto szybszy od Polaka był tylko Brazylijczyk Petrucio Dos Santos z czasem 10.83 sek. Derus pokonał dystans w czasie 10.877 sek. i o tysięczną sekundy pokonał Chińczyka Hao Wanga.

To był wielki powrót Michała Derusa na sportowe areny w wielkim stylu, po kontuzji jakiej doznał podczas ubiegłorocznych MŚ.

Srebrny medal daje zawodnikowi Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START kwalifikację do udziału w tegorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu, które rozegrane zostaną na przełomie sierpnia i września.