Bieg Tropem Wilczym. W Kaliszu uczcili żołnierzy wyklętych. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Bieg Tropem Wilczym w Kaliszu
Bieg Tropem Wilczym w Kaliszu Andrzej Kurzyński
Bieg Tropem Wilczym odbył się w niedzielę, 15 sierpnia w Kaliszu. Wydarzenie odbywające się dla upamiętnienia żołnierzy wyklętych przyciągnęło około 350 uczestników. Do wspólnego biegania zaprosiło stowarzyszenie "Kaliscy Patrioci".

Bieg Tropem Wilczym w Kaliszu miał w tym roku odbyć się w maju, ale z uwagi na obostrzenia pandemiczne termin został zmieniony. Ostatecznie impreza odbyła się w niedzielę, 15 sierpnia. Zawody rozegrano na stadionie miejskim przy Wale Matejki oraz na ścieżce wzdłuż Prosny.

Uczestnicy mogli zmierzyć się na symbolicznym dystansie 1963 metrów oraz 5000 metrów. Na uczestników przygotowano pakiety startowe. Na mecie nie zabrakło również pamiątkowych medali oraz ciepłego posiłku dla biegaczy.

W biegu nie liczył się czas, ale przede wszystkim sam udział. Organizatorzy przygotowali jednak upominki dla osób, które zajęły trzy pierwsze miejsca w poszczególnych biegach. Na krótszym dystansie triumfował Dawid Mikołajewski. Drugi był Wojciech Sobienia, a trzeci Mateusz Ptak. Dłuższą trasę jako pierwszy pokonał Rafał Pokora. Drugi na mecie był Kryspin Biniaszczyk, a trzeci Krzysztof Wypych.

Bieg Tropem Wilczym odbywa się co roku dla upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To przypadające 1 marca święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Z tej okazji od kilku lat odbywa się Bieg Tropem Wilczym. W tym roku ze względu na pandemię został on przełożony. Ostatecznie odbył się 15 sierpnia.