Calisia Triathlon. Ludzie z żelaza rywalizowali w Kaliszu. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Calisia Triathlon 2022
Calisia Triathlon 2022 Andrzej Kurzyński
Blisko 500 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie tegorocznego Caisia Triathlon. Uczestnicy musieli zmierzyć się z nurtem rzeki prosny, pokonać trasę kolarską, aby następnie powrócić na trasę biegową.

Calisia Triathlon odbywa się na dystanse: 1/4, 1/8 ironmana oraz sztafety na ćwiartce pełnego dystansu. Calisia Triathlon to pływanie w rzece Prośnie, malownicza trasa kolarska z kilkoma podjazdami oraz trasa biegowa wzdłuż rzeki. Podobnie jak w poprzednich latach, kaliskie zawody przyciągnęły uczestników z całej Polski.

Trasę sprinterską, czyli 475 metrów pływania, 22.5 kilometra jazdy na rowerze oraz 5.275 kilometra biegu najszybciej pokonał Jakub Przybylski z Dąbrówki. Drugie miejsce zajął Piotr Kowalczyk z Warszawy a na najniższym stopniu podium stanął Michał Kołaciński z Kalisza. Wśród pań na tym dystansie triumfowała Agnieszka Gadomska z Poznania, druga była Patrycja Zadka z Sycowa, a brąz zdobyła Basia Jamrozik-Kapela z Poznania.

Na dystansie 1/4 ironmana (950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy na rowerze i 10,55 kilometra biegania) najszybszy był Kasper Tochowicz z Goleszowa. Drugie miejsce wywalczył Przemysław Gaj z Konina, a trzecie miejsce zajął Aleksander Olszewski z Wrocławia.

Wśród pań najszybsza była Karolina Radomska z Kalisza. Drugie miejsce zajęła Oliwia Gąsior z Legnicy. Miejsce na podium uzupełniła Joanna Pałysa z miejscowości Dawidy Bankowe.

Najszybszą stafetę stworzyli Jakub Frankowski, Krzysztof Leszczyński i Adam Zaworski reprezentujący Wysocko Małe. Druga była sztafeta Jakub Nowakowski, Piotr Hołda i Łukasz Stanek z Wielunia. Na trzecim miejscu na podium znaleźli się Marcin Karasiński, Marcin Chabierski i Tomasz Perliński z Kalisza.