II liga: Jarota pokonała Zagłębie 2:0 [ZDJĘCIA]

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokonali w niedzielę Zagłębie Sosnowiec 2:0.

Pierwsza połowa należała do piłkarzy Jaroty Hotel Jarocin. Pierwszy groźny strzał podopieczni Janusza Niedźwiedzia oddali w 12. minucie spotkania. Wtedy na bramkę uderzał Karol Danielak, ale jego strzał obronił bramkarz Zagłębia. Goście odpowiedzieli groźnym strzałem. Piłka po uderzeniu Marcina Lachowskiego trafiła w słupek bramki w której stał Dariusz Brzostowski. W 20. minucie szansę na zdobycie bramki miał Grzegorz Mania, ale piłka po jego strzale głową wpadła wprost w rękawice Marcina Suchańskiego. Niemal kwadrans później doskonałą sytuację zmarnował Krzysztof Czabański. Piłka po jego strzale futbolówka minęła światło bramki. W 41. minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Piłkę w kierunku bramki posłał Karol Danielak. Bramkarz Zagłębia odbił ten strzał przed siebie. Do futbolówki dopadł Grzegorz Mania i uderzył w kierunku bramki. Marcin Suchański ponownie obronił strzał napastnika Jaroty Hotel Jarocin, ale przy dobitce był już bez szans.

W drugiej połowie także na boisku dominowali podopieczni Janusza Niedźwiedzia. Pierwszą dogodną sytuację na zmianę wyniku miał Piotr Garbarek, ale piłka po jego strzale głową przeleciała obok słupka. Chwilę później uderzał Karol Danielak, ale futbolówkę po jego strzale na rzut rożny sparował bramkarz gości. W 77. minucie uderzał Łukasz Białożyt, ale tym razem lepszy był Marcin Suchański, który złapał futbolówkę w bramkarskie rękawice. W 85. minucie padła druga bramka w tym meczu. Łukasz Białożyt zagrał piłkę do Bartłomieja Pawłowskiego, który strzelił obok interweniującego Marcina Suchańskiego. W 90. minucie piłkę do siatki mógł skierować Karol Danielak, ale tym razem jemu się nie udało.

JAROTA Hotel Jarocin – ZAGŁĘBIE Sosnowiec 2:0 (1:0)
1:0 Mania (41.), 2:0 Pawłowski (85.)