II liga: Jarota przegrała w Rybniku

(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Kolejną porażkę w rozgrywkach ligowych ponieśli w sobotę piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Tym razem przegrali na wyjeździe z Energetykiem ROW Rybnik 1:2. Na ławce trenerskiej jarocińskiego zespołu zadebiutował Zbigniew Smółka.

Spotkanie, które zostało rozegrane przy sztucznym oświetleniu mogło dobrze rozpocząć się dla podopiecznych Zbigniewa Smółki. Już w 3. minucie w polu karnym faulowany był Karol Danielak. Sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka wskazał na wapno. Do piłki oddalonej jedenaście metrów od bramki podszedł sam poszkodowany. Jednak nie zdołał skierować futbolówki do siatki, bo bramkarz z Rybnika obronił jego uderzenie. Bramka dla Jaroty padła w 32. minucie. Wtedy piłkę głową do siatki skierował Sebastian Kamiński. W pierwszej części meczu na listę strzelców mógł się jeszcze wpisać Adrian Owczarek, ale jego strzał obronił bramkarz z Rybnika oraz Sebastian Kamiński, który uderzał zza pola karnego.

Na drugą połowę wyszedł zupełnie inny zespół Jaroty. Podopieczni Zbigniewa Smółki praktycznie nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji, żeby pokonać Daniela Kajzera. W tej części meczu na listę strzelców wpisywali się tylko gospodarze. W 60. minucie piłkę głową do jarocińskiej bramki wpakował Szymon Jary. Wynik meczu w 73. minucie ustalił Kamil Kostecki, który także głową pokonał Szymona Dutkiewicza.

- Powiem szczerze, że pierwsza połowa była fenomenalna. Chłopcy zrealizowali założenia. Dopóki mieli siły, to mieliśmy rzut karny po pięknie wyprowadzonym kontrataku. Później po ładnej akcji strzeliliśmy gola. Niestety, w drugiej połowie zawodnikom ofensywnym trochę zabrakło sił. Zmiany nie wniosły tego, co oczekiwałem i przegraliśmy to spotkanie. Uważam, że ponieśliśmy porażkę z bardzo dobrym zespołem. Rybnik pokazał, że jest jednym z najlepszych zespołów w tej lidze – podsumował mecz Zbigniew Smółka, trener Jaroty Hotel Jarocin.

ENERGETYK ROW RYBNIK - JAROTA HOTEL JAROCIN 2:1 (0:1)
0:1 - Sebastian Kamiński (32.), 1:1 - Szymon Jary (60.), 2:1 - Kamil Kostecki (73.)

W 3' Karol Danielak nie strzelił rzutu karnego (bramkarz obronił)

Jarota Hotel Jarocin: Dutkiewicz, Oczkowski, Skowron, Garbarek, Śliwa, Grobelny (82' Nawrocki), Czabański (76' Stefaniak), Danielak (66' Cierniewski), Pawlak, Kamiński, Owczarek

Żółte kartki: Śliwa, Stefaniak, Kamiński, Skowron