II liga: Jarota wygrała z Czarnymi

(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Trzy punkty mogą dopisać do swojego konta piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Podopieczni Czesława Owczarka pokonali w sobotę Czarnych Żagań 3:1. W zespole Jaroty dwie bramki strzelił Krzysztof Bartoszak, a jedną dołożył Karol Danielak.

W meczu z Czarnymi Żagań trener Czesław Owczarek nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Bartosza Kieliby. Piłkarze Jaroty już w 13. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Wtedy w polu karnym faulowany był Krzysztof Bartoszak. Sędziujący to spotkanie Mariusz Jasina z Wrocławia wskazał na „wapno”. Rzut karny zdecydował się wykonywać sam poszkodowany. Krzysztof Bartoszak pewnie pokonał bramkarza gospodarzy i dał tym samym prowadzenie jarocińskiej drużynie. Niespełna pięć minut później piłkarze Jaroty Hotel Jarocin zdobyli drugą bramkę w tym meczu. Na listę strzelców ponownie wpisał się Krzysztof Bartoszak. – Po zagraniu piłki przez Damiana Pawlaka, Krzysztof ładnie się odwrócił i podwyższył prowadzenie Jaroty – komentował po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty Hotel Jarocin.

Na początku drugiej części meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Jednak nie potrafili pokonać Dariusza Brzostowskiego. Udało im się to dopiero w 74. minucie spotkania. Kontaktową bramkę zdobył Fabian Pawela. Wydawało się, że podopieczni Janusza Kudyby doprowadzą do wyrównania. Jednak w 89. minucie piłkarze Jaroty Hotel Jarocin wyprowadzili kontratak. Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska przez Sebastiana Kamińskiego bramkarza Czarnych głową pokonał Karol Danielak. Więcej bramek już nie padło i podopieczni Czesława Owczarka wywieźli z Żagania cenne zwycięstwo.

Kolejne spotkanie piłkarze Jaroty rozegrają w środę. Na własnym stadionie zmierzą się z Chojniczanką Chojnice. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Czarni Żagań - Jarota Jarocin 1:3 (0:2)
1:0 Bartoszak (13.), 2:0 Bartoszak (19.), 2:1 Pawela (74.) 3:1 Danielak (89.)

Jarota: Brzostowski, Śliwa, Oczkowski, Danielak, Bartoszak(80' Owczrek), Pawlak, Skowron, Grobelny, Garbanek, Cierniawski(86'Nawrocki), Tomkowiak(65' Czabański)

Żółte kartki: Brzostowski