II liga: Jarota zremisowała z Elaną [ZDJĘCIA]

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy Jarotą Jarocin, a Elaną Toruń. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia zremisowali z rywalami z Torunia 1:1.

Pierwsza połowa była wyrównana. Obydwie drużyny miały okazję na dobycie bramki. Goście po pierwszym kwadransie powinni prowadzić 3:1, ale na przeszkodzie stał Dariusz Brzostowski. Po jednym ze strzałów piłka zatrzymała się na poprzeczce jarocińskiej bramki. Warto podkreślić, że w 10. minucie piłka po uderzeniu przez Adriana Owczarka także odbiła się od poprzeczki. W 24. minucie doskonałą sytuację na zmianę wyniku miał Bartłomiej Pawłowski, ale piłkę po jego strzale obronił Przemysław Kryszak. Jeszcze przed przerwą ponownie Bartłomiej Pawłowski uderzał na bramkę rywali. Tym razem efektowny strzał „nożycami” nie znalazł drogi do siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze z Torunia. Już niespełna siedem minut po rozpoczęciu gry zza pola karnego uderzał Karol Lewandowski, ale nie był wstanie skierować futbolówki do siatki. Chwilę później padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Dariusza Brzostowskiego pokonał Tomasz Rogóż. Po utracie bramki jarocińscy piłkarze chcieli jak najszybciej odrobić straty w tym meczu. Najpierw strzał Sebastiana Kamińskiego obronił bramkarz. Następnie piłka po uderzeniu głową przez Piotra Garbarka przeleciała nad poprzeczką bramki w której stał Przemysław Kryszak. W 73. minucie padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. Przepięknym strzałem popisał się Bartłomiej Pawłowski. Piłka wpadła w samo okienko bramki. Bramkarz z Torunia nie miał żadnych szans, żeby obronić to uderzenie pomocnika Jaroty. Niespełna 60. sekund po zdobyciu bramki na listę strzelców mógł się wpisał Michał Grobelny, ale jego strzał był niecelny. Piłkę do siatki próbował skierować także Łukasz Białożyt, ale nie był wstanie pokonać bramkarza Elany. Warto podkreślić, że w 85. minucie wspaniałą interwencją popisał się Dariusz Brzostowski, który wyciągając się jak struna obronił strzał Adama Młodzieniaka.

- Moim zdaniem jest to sprawiedliwy remis – mówił po meczu Janusz Niedźwiedź, trener Jaroty Hotel Jarocin. – My mieliśmy sytuacje. Nasi rywale także mieli sytuacje. Remis jest w pełni zasłużony. Elana wyszła bardzo zdeterminowana. Stworzyli dwie lub trzy dobre sytuacje. Natomiast my później również próbowaliśmy się odgryźć i stworzyliśmy około czterech sytuacji. Trzeba dodać do tego jeszcze akcję po której zdobyliśmy bramkę – dodał szkoleniowiec Jaroty.

JAROTA Hotel Jarocin - ELANA Toruń 1:1 (0:0)
0:1 - Tomasz Rogóż (54.), 1:1 - Bartłomiej Pawłowski (73.)

Jarota Hotel Jarocin: Brzostowski, Kamiński (89' Nawrocki), Czabański, Garbarek, Oczkowski, Białożyt, Grobelny, Owczarek (60' Pawlak), Danielak (69' Bartoszak), Cierniewski (33' Mania), Pawłowski