II liga: Jarota zremisowała z MKS-em Kluczbork. Niedźwiedź nie jest już trenerem drugoligowca

Trzeci remis w obecnym sezonie zanotowali piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. W środę podopieczni Janusza Niedźwiedzia zremisowali na własnym boisku z MKS-em Kluczbork 1:1. Po meczu z funkcji trenera został zwolniony Janusz Niedźwiedź.

Bramka dla Jaroty Hotel Jarocin padła w 24. minucie meczu. Wtedy Damian Pawlak zagrał do Adriana Owczarka, który strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza z Kluczborka. Goście do wyrównania doprowadzili jeszcze jeszcze przed przerwą. W 41. minucie Adam Deja przedłużył dośrodkowanie rzutu wolnego. Piłka dotarła do Rafała Niziołka, który głową pokonał Szymona Dutkiewicza. W pierwszej części gry na listę strzelców mógł się jeszcze wpisać Igor Skowron, ale nie był on wstanie pokonać Grzegorza Wnuka.

Po zmianie stron gra była wyrównana. Obydwa zespoły atakowały. Jednak żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W zespole Jaroty najlepszą okazję miał Sebastian Kamiński, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Na uznanie zasługuje także Szymon Dutkiewicz, który w drugiej połowie obronił dwie bardzo groźne sytuacje. Najpierw zatrzymał Wojciecha Bzdęgę, a następnie obronił uderzenie Damiana Kaczmarka.

- Wynik jest niesprawiedliwy. Mieliśmy dużo więcej sytuacji. Szczególnie do przerwy byliśmy lepszym zespołem. Mieliśmy mecz pod kontrolą i dostaliśmy bramkę po jednym fragmencie gry, ale tak jest w piłce. Trzeba pilnować wszystkiego. Nie tylko kontry i ataku pozycyjnego, ale też stałych fragmentów – powiedział po meczu Janusz Niedźwiedź, były już trener Jaroty Hotel Jarocin. Zarząd klubu postanowił rozstać się ze szkoleniowcem jarocińskiego zespołu, który w ośmiu meczach obecnego sezonu zdobył tylko sześć punktów.

Jarota Hotel Jarocin – MKS Kluczbork 1:1 (1:1)
1:0 Owczarek (24.) 1:1 Niziołek (41.)

Jarota Hotel Jarocin: Dutkiewicz, Skowron (67. Oczkowski), Garbarek, Czabański, Śliwa (78. Stefaniak), Białożyt, Grobelny, Kamiński, Danielak, Pawlak (67. Kupczyk (89. Nawrocki)), Owczarek

Żółte karki: Skowron, Czabański, Oczkowski