II liga: Jarota zremisowała z Turem 1:1 [ZDJĘCIA]

Remisem zakończyły się kolejne derby Wielkopolski w drugiej lidze gr. zachodniej. Tym razem Tur Turek zremisował z Jarotą Hotel Jarocin 1:1.

W pierwszej połowie kibice, którzy zasiedli na trybunach stadionu w Jarocinie bramek nie oglądali. Mecz w tej części stał na słabym poziomie. W 8. minucie głową w kierunku jarocińskiej bramki uderzał Marcel Kotwica, ale jego strzał był niecelny. W odpowiedzi uderzał Sebastian Kamiński. Jednak jego strzał zza pola karnego zablokowali obrońcy. W 28. minucie silnym strzałem zza pola karnego popisał się Karol Danielak, ale futbolówka po jego strzale przeleciała nad bramką.

W drugiej połowie kibice oglądali dwie bramki. Najpierw w 51. minucie Karol Danielak wykorzystał podanie od Łukasza Białożyta i pokonał bramkarza Tura. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 63. minucie. Wtedy Artur Bogusz dostał podanie od jednego ze swoich kolegów z drużyny i pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał Dariusza Brzostowskiego.

Piotr Zajączkowski, trener Tura Turek:
- Generalnie spotkania derbowe wyglądają jak to, które zostało rozegrane w dniu dzisiejszym, czyli jest walka o każdy metr boiska. Podziękowałem chłopakom za punkt, który trzeba uszanować. Nie mniej jednak w drugiej części stworzyliśmy sobie dwie lub trzy dogodne sytuacje i to spotkanie powinniśmy wygrać. Trafiliśmy dzisiaj na dobrze zorganizowanego przeciwnika w liniach defensywnych i ciężko nam się grało. W takich meczach wychodzi charakter, który zespoły pokazały.

Zbigniew Smółka, trener Jaroty Hotel Jarocin: - Muszę podziękować chłopcom za agresję, determinację i za walkę. Trzeba szanować ten remis w Turku, bo Tur rzadko u siebie przegrywa. Natomiast boli mnie spotkanie z przed tygodnia, bo to był mecz w którym mieliśmy „punktować”. Trzeba szukać pozytywów, bo nie przegraliśmy czwartego meczu z rzędu, ale tych remisów jest za wiele. Jednak takie jest życie.

TUR Turek - JAROTA Hotel Jarocin 1:1 (0:0)
0:1 - Karol Danielak (51.), 1:1 - Artur Bogusz (63.)

Tur Turek: Kołba, Łucki, Wieczorek (82' Wojciechowski), Wegner, Kiełb, Biel (46' Bogusz), Książek (79' Chojecki), Kotwica, Mikołajczyk, Staroń, Gląba

Jarota Hotel Jarocin: Brzostowski, Skowron, Ludwiczak, Garbarek, Śliwa, Kamiński (70' Cierniewski), Grobelny, Białożyt, Danielak, Pawlak (77' Nawrocki), Owczarek (65' Shehata)

Żółte kartki: Łucki, Gląba, Chojecki (Tur); Białożyt, Pawlak, Shehata (Jarota)