II liga: Pierwsze zwycięstwo Jaroty. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali z Chojniczanką

Grzegorz Mania (pasiasta koszulka) zdobył zwycięskiego gola w meczu z Chojniczanką Chojnice. Kamil Bachorz (archiwum)
Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokonali w środę na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił w 43. minucie Grzegorz Mania.

W 4. minucie pierwszy strzał na bramkę Jaroty oddali goście. Wtedy główkował Krystian Pieczara, ale piłkę bez problemu złapał Dariusz Brzostowski. Pierwszą groźną akcję piłkarze Jaroty Hotel Jarocin stworzyli dopiero w 34. minucie meczu. Na bramkę Chojniczanki uderzał Krzysztof Czabański, ale nie trafił dostatki. Jednak gdyby zdobył gola, to nie zostałby on uznany, bo zawodnik Jaroty Hotel Jaroty był na pozycji spalonej. W 41. minucie na bramkę rywali uderzał Bartłomiej Pawłowski, ale piłka przeleciała obok bramki. Chwilę później padła pierwsza bramka dla Jaroty. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożne do siatki skierował ją Grzegorz Mania. Był to drugi gol strzelony przez napastnika Jaroty w tym sezonie w Chojnicach. Pierwszą bramkę strzelił grając w barwach Elany Toruń. W 43. minucie na bramkę Jaroty Hotel Jarocin uderzał Kacper Tatara, ale dobrze zachował się Dariusz Brzostowski, który wybił futbolówkę na rzut rożny.

W drugiej połowie więcej szans na zdobycie gola mieli piłkarze gospodarzy. Jednak podopieczni Janusza Niedźwiedzia kontrolowali grę i nie dali sobie strzelić gola. Jednak w 50. minuty groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Paweł Posmyk wyłożył piłkę Tomaszowi Parzemu, a zawodni Chojniczanki minimalnie przestrzelił nad poprzeczką. Podopieczni Mirosław Hajdo doskonałą sytuację do wyrównania mieli w 89. minucie. Wtedy Bartosz Kaśnikowski oddał strzał głową w kierunku bramki strzeżonej przez Dariusza Brzostowskiego. Jednak futbolówka nie wpadła do siatki, bo bramkarz Jaroty obronił strzał zawodnika z Chojnic.

CHOJNICZANKA Chojnice – JAROTA Hotel Jarocin (0:1)
0:1 Mania (43.)

Jarota Hotel Jarocin: Brzostowski – Oczkowski, Garbarek. Kieliba, Czabański (85. Białożyt), Kamiński, Grobelny, Danielak, Pawlak, Pawłowski, Mania (64. Owczarek)

Żółte kartki: Oczkowski, Pawłowski, Owczarek