II liga: Porażka Jaroty z Miedzią [ZDJĘCIA]

Piłkarze Jaroty Hotel Jarocin ponieśli trzecią porażkę w rudzie wiosennej. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza ulegli na własnym boisku Miedzi Legnica 2:3.

Pierwszą groźną akcję piłkarze Jaroty Hotel Jarocin przeprowadzili w 8. minucie spotkania. Wtedy zza pola karnego uderzał Igor Skowron. Jednak futbolówka po jego strzale przeleciała obok bramki. Chwilę później groźnym strzałem popisał się Bartłomiej Pawłowski, ale piłkę po jego strzale na rzut rożny sparował Andrzej Bledzewski. W 17. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Damian Lenkiewicz przyjął piłkę na klatkę piersiową i silnym strzałem w długi róg pokonał Dariusza Brzostowskiego. W odpowiedzi na bramkę rywali uderzał ponownie Bartłomiej Pawłowski, ale także tym razem nie był on wstanie pokonać bramkarza z Legnicy. Pod koniec pierwszej części gry swoją okazję na zmianę wyniku miał Sebastian Kamiński, ale jego strzał był zbyt lekki, żeby wpaść do siatki.

Po zmianie stron inicjatywę na boisku przejęli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Tym samym w 64. minucie Hubert Oczkowski z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem i zdobędą drugą bramkę. Jednak tak się nie stało, bo w 77. minucie Jakub Grzegorzewski pokonał Dariusza Brzostowskiego i to Miedź Legnica prowadziła 2:1.Warto podkreślić, że od 86. minuty piłkarze Jaroty grali w osłabieniu, bo czerwoną kartą za faul został ukarany Mateusz Śliwa. Gospodarze do wyrównania zdołali doprowadzić w 88. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę z bliskiej odległości do siatki skierował Karol Danielak. Wydawało się, że piłkarze jarocińskiego zespołu podzielą się punktami z faworyzowaną Miedzią Legnica. Jednak tak się nie stało, bo w doliczonym czasie gry Dariusza Brzostowskiego pokonał Damian Paszliński.

JAROTA Hotel Jarocin - MIEDŹ Legnica 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 - Lenkiewicz (17.) 1:1 - Oczkowski (64.), 1:2 - Grzegorzewski (77.), 2:2 - Danielak (88.), 2:3 - Paszliński (90.)

Jarota Hotel Jarocin: Brzostowski, Oczkowski, Kieliba, Garbarek, Śliwa,Skowron (46' Czabański), Grobelny, Cierniewski (46' Pawlak), Białożyt (65' Mania), Kamiński (70' Danielak), Pawłowski

Miedź Legnica: Bledzewski, Starosta, Paszliński, Woźniczka, Garuch (90' Grittner), Hempel, Gawlik, Lenkiewicz (81' Kowal), Madejski, Grzegorzewski, Szewczuk (74' Zieliński)

Żółte kartki: Skowron, Grobelny, Kamiński, Garbarek, Oczkowski, Danielak, Pawlak (Jarota), Gawlik (Miedź)
Czerwona kartka: Śliwa (86.) (Jarota)