II liga: Remis Jaroty z Rakowem

Podziałem punktów zakończyło się niedzielne spotkanie Jaroty Hotel Jarocin w drugiej lidze gr. zachodniej. Podopieczni Czesława Owczarka zremisowali z Rakowem Częstochowa 0:0.

Mecz stał na słabym poziomie. W pierwszej połowie, żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji, która mogłaby zagrozić bramce przeciwników.

W drugiej części meczu obydwie drużyny próbowały zagrozić bramce rywali. W 47. minucie strzał Krzysztofa Czabańskiego z rzutu wolnego wybili obrońcy. W odpowiedzi uderzenie Macieja Gajosa z rzutu wolnego kapitalnie obronił Dariusz Brzostowski. W 55. minucie głową na bramkę rywali uderzał Adrian Owczarek, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Swoich szans próbował także Karol Danielak. Jednak nie był wstanie pokonać bramkarza Rakowa. Na bramkę gości uderzał także Sebastian Kamiński, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

- Dzisiaj zobaczyliśmy inny zespół Rakowa niż w meczu z Miedzią Legnica. Tym samym ten mecz wyglądał bardzo dobrze. Mimo, że nie było sytuacji bramkowych. Jednak była walka na boisku – powiedział po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty Hotel Jarocin. – Każda z drużyn starała się przejąć rolę i kontrolować przebieg meczu. Raków nie chciał grać w piłkę – dodał szkoleniowiec jarocińskiego zespołu.

Piłkarze Jaroty Hotel Jarocin rozegrają w środę sparing z Wartą Poznań. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00.

Jarota Hotel Jarocin – Raków Częstochowa 0:0