II liga: Wygrana w trudnych warunkach atmosferycznych [ZDJĘCIA]

Kamil Bachorz
Mecz II ligi gr. zachodniej: Jarota Hotel Jarocin - Elana Toruń
Mecz II ligi gr. zachodniej: Jarota Hotel Jarocin - Elana Toruń Kamil Bachorz
W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych rozgrywane było sobotnie spotkanie drugiej ligi w którym piłkarze Jaroty Hotel Jarocin pokonali Elanę Toruń 1:0. Jedyną bramkę strzelił z rzutu karnego Łukasz Białożyt.

W tym spotkaniu oprócz zawodników drużyny przeciwnej piłkarzom Jaroty na przeszkodzie stanęła także pogoda. Przez Jarocin przeszła śnieżyca, wiał silny wiatr, a temperatura powietrza była bliska zero stopni Celsjusza.

Tym samym w pierwszej połowie mecz nie stał na najwyższym poziomie. Obydwie drużyny grały zachowawczo. Piłkarze często ślizgali się na śniegu, który zalegał na murawie i nie dochodzili do piłek zagranych przez kolegów. Pierwszą akcję podopieczni Zbigniewa Smółki przeprowadzili dopiero w 28. minucie. Wtedy strzał Sebastiana Kamińskiego obronił bramkarz Elany. Warto podkreślić, że przed przerwą w sytuacji sam na sam z Dariuszem Brzostowskim znalazł się Adam Młodzieniak. Jednak strzał zawodnika Elany obronił bramkarz Jaroty.

Po zmianie stron zawodnicy Jaroty za wszelką cenę chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 62. minucie Kamil Czyżniewski sfaulował w polu karnym Michała Grobelnego i sędziujący to spotkanie Tomasz Marciniak z Płocka wskazał na „wapno”. Rzut karny pewnie wykonał Łukasz Białożyt i tym samym dał prowadzenie drużynie Jaroty. W 83. minucie fantastyczną interwencją popisał się Dariusz Brzostowski, który kapitalnie obronił uderzenie głową z kilku metrów w wykonaniu Wojciecha Świderka. Warto podkreślić, że w doliczonym czasie gry piłka po strzale Łukasza Białożyta trafiła w słupek.

JAROTA Hotel Jarocin - ELANA Toruń 1:0 (0:0)