II liga: Zwycięstwo Jaroty w derbach Wielkopolski. Jarota pokonała Nielbę 2:0

Kamil Bachorz
Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokonali w derbach Wielkopolski Nielbę Wągrowiec 2:0.

Choć od pierwszych minut atakowała Nielba Wągrowiec, to pierwsi bramkę strzelili podopieczni Janusza Niedźwiedzia. Już w 8. minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Pawłowski, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza Nielby Wągrowiec. – Bartłomiej Pawłowski strzelił piękną bramkę. Miał ciężką sytuację, ale wyszedł z niej świetnie – mówił po meczu Janusz Niedźwiedź, trener Jaroty Hotel Jarocin. W odpowiedzi strzał Adriana Pietrowskiego wylądował w rękawicach Dariusza Brzostowskiego. W 23. minucie piłkę w pole karne dośrodkował Sebastian Kamiński. Tam najwyżej wyskoczył Bartłomiej Pawłowski, ale jego strzał głową był niecelny. W 31. minucie piłkarze Jaroty zdobyli drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Śliwa. Jednak sędzia tej bramki nie uznał, bo dopatrzył się pozycji spalonej jarocińskiego zawodnika. W pierwszej części meczu szansę na zdobycie gola miał Krzysztof Czabański, ale piłka po jego strzale nie znalazła drogi do siatki.

Po zmianie stron pierwsi okazję na zmianę wyniku mieli gospodarze. W 48. minucie na bramkę uderzał Łukasz Spławski. Jednak jego strzał obronił Dariusz Brzostkowski. W 59. minucie zrobiło się bardzo gorąco pod jarocińską bramką. Strzał Łukasza Szczepaniaka powędrował jednak nad poprzeczką. W 80. minucie padła druga bramka w tym spotkaniu. Karol Danielak znalazł się sam na sam z Jakubem Miszczukiem. Zawodnik Jaroty Hotel Jarocin nie dał szans bramkarzowi z Wągrowca i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Pięć minut później z pięciu metrów uderzał Błażej Cyfert, ale jego strzał kapitalnie obronił Dariusz Brzostowski. W doliczonym czasie gry szansę na zdobycie bramki miał Łukasz Białożyt. Jednak nie zdołał skierować piłkę do siatki. - Przede wszystkim wygraliśmy mądrością i spokojem – uciął krótko Janusz Niedźwiedź, trener Jaroty Hotel Jarocin.

NIELBA Wągrowiec – JAROTA Hotel Jarocin 0:2 (0:1)