Jarocin - Piłkarski piątek. Jarota przegrała kolejny mecz

(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Dwa mecze mogli oglądać w piątek jarocińscy fani futbolu. Najpierw występująca w Ekstraklasie Cracovia pokonała Wartę Poznań 2:0. W drugim spotkaniu drugoligowa Jarota Jarocin uległa Victorii Września 1:2.

Pierwsze spotkanie było bardzo ciekawym widowiskiem. Kibice mogli zobaczyć w akcji Piotra Gizę, Bartłomieja Dudzica czy Wojciecha Kaczmara. Obydwie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Piotr Giza, a wynik spotkania ustalił w 62. minucie Tomasz Moskała - Pojawiła się wreszcie przyzwoita gra w obronie, bo nasz zespół nie stracił żadnej bramki. Zawodnicy stworzyli także kilka ładnych akcji – mówił po meczu Przemysław Urbański, rzecznik prasowy Cracovii.

W drugim meczu drugoligowa Jarota Jarocin miała zagrać z Cracovią. Jednak z powodu choroby kilku graczy krakowskiej drużyny ostatecznie podopieczni Czesława Owczarka zmierzyli się z Victorią Września. Lepsi w tym meczu okazali się gracze z Wrześni, którzy pokonali Jarotę 2:1. Jedyną bramkę dla drugoligowca z Jarocina strzelił Szymon Matuszewski. Była to druga porażka jarocińskiej drużyny w przygotowaniach do rundy wiosennej.

- Niestety znów przegraliśmy, ale dzięki temu spotkaniu mam pogląd na wszystkich zawodników. Od poniedziałku na pewno nie będziemy już w tym składzie personalnym – mówił po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty. Opiekun jarocińskiej drużyny postanowił pożegnać się z Dawidem Guźniczakiem (powrót do Płomyka Koźminiec), Bartoszem Kowalczykiem (będzie trenował z juniorami) oraz z Remigiuszem Sobczakiem.

Kolejne spotkanie kontrolne podopieczni Czesława Owczarka rozegrają w poniedziałek. Na boisku w Jarocinie zmierzą się z Bytovią Bytów. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.