Jarota: Czwarta porażka z rzędu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czwartą porażkę z rzędu ponieśli w środę piłkarze Jaroty Jarocin. Podopieczni Czesława Owczarka ulegli na własnym stadionie GKS-owi Tychy 1:3. Honorowego gola dla jarocińskiego zespołu strzelił Szymon Matuszewski.

Pierwszą groźną akcję goście stworzyli w 8. minucie. Wtedy Dominik Kruczek znalazł się w sytuacji sam na sam z Dariuszem Brzostowskim. Jednak golkiper Jaroty obronił strzał zawodnik gości. Jarociński zespół odpowiedział w 13. minucie. Wtedy Mateusz Śliwa zagrał do Szymona Matuszewskiego, który strzałem w długi róg skierował piłkę do siatki.

W 40. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Wtedy piłkę stracił Damian Pawlak i przyjezdni wyprowadzili kontratak. Bartłomiej Babiarz zagrał piłkę do Huberta Jaromina, który skierował ją do siatki. W drugiej połowie kibice mogli oglądać jeszcze dwie bramki w wykonaniu przyjezdnych. W 78. minucie Hubert Jaromin dośrodkował piłkę w pole karne. Najwyżej wyskoczył tam Damian Furczyk, który głową skierował ją do siatki. Wynik meczu ustalił w 85. minucie Krzysztof Bizacki, który w sytuacji sam na sam przelogował Dariusza Brzostowskiego.

Kolejne spotkanie podopieczni Czesława Owczarka rozegrają w sobotę. Na wyjeździe zagrają z Rakowem Częstochowa. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Jarota Jarocin - GKS Tychy 1:3 (1:1)
1:0 - Szymon Matuszewski (13.), 1:1 - Hubert Jaromin (40.), 2:1 - Damian Furczyk (78.), 3:1 - Krzysztof Bizacki (85.)

Jarota Jarocin: 30. Dariusz Brzostowski, 6. Hubert Oczkowski, 3. Bartosz Kieliba, 17. Piotr Garbarek, 4. Mateusz Śliwa, 7. Krzysztof Czabański (46' 16. Safian Skupiński), 13. Igor Skowron, 11. Damian Pawlak, 10. Mateusz Witkowski (61' 18. Patryk Cierniewski), 20. Szymon Matuszewski (72' 14. Szymon Gałczyński), 9. Krzysztof Bartoszak

GKS Tychy: 1. Michał Kojdecki, 2. Paweł Pęczak (70' 10. Krystian Odrobiński), 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 20. Paweł Lesik, 7. Daniel Feruga, 6. Bartłomiej Babiarz, 18. Dominik Kruczek (89' 5. Kamil Łączek), 16. Mateusz Żyła (62' Damian Furczyk), 8. Krzysztof Bizacki (86' 13. Mateusz Orzechowski), 11. Hubert Jaromin

Żółte kartki: Mateusz Witkowski, Damian Pawlak (Jarota); Hubert Jaromin, Łukasz Kopczyk, Mariusz Masternak (GKS)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0