Jarota Jarocin: Karol Danielak zapewnił trzy punkty Jarocie

Jarota Jarocin: Karol Danielak zapewnił trzy punkty Jarocie Kamil Bachorz (archiwum)
Jarota Jarocin odniosła pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza pokonali na wyjeździe Błękitnych Stargard Szczeciński 3:2. Trzy punkty zapewnił Jarocie Karol Danielak, który strzelił bramkę w 92. minucie meczu.

Drużyna Jaroty Jarocin za wszelką cenę chciała wygrać to spotkanie. Dlatego na mecz do Stargardu Szczecińskiego podopieczni Jarosława Araszkiewicza wyjechali już w piątek. Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 7. minucie. Wtedy Robert Gajda wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał Karola Szymańskiego. Jednak radość gospodarzy trwała zaledwie sześćdziesiąt sekund, bo w polu karnym przez Marka Ufnala sfaulowany został Karol Danielak i sędzia Mariusz Jasina z Wrocławia wskazał na „wapno”. Do piłki oddalonej jedenaście metrów od bramki podszedł Piotr Skokowski i pokonał bramkarza Błękitnych. W pierwszej części spotkania gospodarze zdołali jeszcze raz pokonać golkipera Jaroty. Udało się to Piotrowi Wojtasiakowi, który zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W drugiej części meczu bramki strzelali tylko goście z Jarocina. Jednak podopieczni Jarosława Araszkiewicza od 57. minuty grali w osłabieniu, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Miłosz Filipiak i musiał opuścić plac gry. W 69. minucie faulowany był Wojciech Kamiński. Rzut wolny wykonywał Marcin Wojciechowski, który dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówkę głową uderzył Krzysztof Czabański i doprowadził do wyrównania. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza akcję meczu przeprowadzili w 92. minucie. Wtedy Karol Szymański rzucił piłkę do Marcina Wojciechowskiego. Pomocnik Jaroty zagrał ją do Huberta Oczkowskiego, który od razu posłał ją na połowę Błękitnych. Walkę o piłkę wygrał Karol Danielak, który w sytuacji sam na sam pokonał Marka Ufnala.

Tym samym Jarota Jarocin mogli się cieszyć z pierwszych punktów w drugiej lidze. Następne spotkanie Jarota Jarocin rozegra w niedzielę. Na własnym boisku podopieczni Jarosława Araszkiewicza zmierzą się z Górnikiem Wałbrzych.

Błękitni Stargard Szczeciński – Jarota Hotel Jarocin 2:3 (2:1)
1:0 – Robert Gajda (7.), 1:1 – Piotr Skokowski (8.-rzut karny), 2:1 – Piotr Wojtasiak (19.), 2:2 – Krzysztof Czabański (69.), 2:3 – Karol Danielak (90.)

Jarota Hotel Jarocin: Szymański, Oczkowski, Kieliba, Garbarek, Filipiak, Skokowski, Nawrocki (46′ Czabański), Wojciechowski, Antkowiak (68′ Kamiński), Danielak, Olejniczak (68′ Pawlak)

Żółte kartki: Bartosz Kieliba, Miłosz Filipiak (Jarota)
Czerwona kartka: Miłosz Filipiak (57, za drugą żółtą; Jarota)