Jarota Jarocin pokonała lidera 1:0. Karol Szymański bohaterem meczu [ZDJĘCIA]

Jarota Jarocin pokonała lidera 1:0. Karol Szymański bohaterem meczu
Piłkarze Jaroty Jarocin. Odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Jędrzeja Kędziory pokonali Chrobrego Głogów 1:0. Bohaterem spotkania okazał się Karol Szymański, który kilka razy zatrzymał ataki gości.

W niedzielę po raz pierwszy drużynę Jaroty Jarocin prowadził Jędrzej Kędziora, który zastąpił na ławce trenerskiej Jarosława Araszkiewicza. Dla byłego trenera m.in.: Polonii Leszno debiut okazał się szczęśliwy, bo jego piłkarze pokonali lidera drugiej ligi gr. zachodniej 1:0.

Piłkarze Jaroty Jarocin bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 4. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Hubert Oczkowski i silnym strzałem wpakował piłkę do siatki rywali. W odpowiedzi Michał Michalec uderzył piłkę głową, ale jego strzał zatrzymał dobrze dysponowany w tym spotkaniu Karol Szymański. Bramkarz Jaroty w tym meczu miał jeszcze kilka dobrych interwencji. W pierwszej części meczu zatrzymał jeszcze dwa groźne ataki gości. Dobre spotkanie rozegrał także Hubert Oczkowski, który strzelił bramkę, ale grając na pozycji bocznego pomocnika jeszcze kilka razy przeprowadził ataki na bramkę rywali.

Na początku drugiej części gry kibice mogli oglądać dobrą grę zawodników z Głogowa, którzy kilka razy zagrozili bramce Karola Szymańskiego. Jednak bramkarz Jaroty nie pozwolił żeby piłka przekroczyła linię bramkową. Największą okazję do strzelenia bramki Jarota miała w 56. minucie. Wtedy Hubert Antkowiak dostał prostopadłe podanie wzdłuż linii bramkowej od Karola Danielaka. Jednak napastnik Jaroty nie zdołał skierować futbolówki do siatki. W 88. minucie kapitalnie w bramce ponownie zachował się Karol Szymański, który obronił groźny strzał Łukasza Szczepaniaka.

Jarota Jarocin – Chrobry Głogów 1:0 (1:0)