Jarota Jarocin: Porażka Jaroty z Polonią Bytom 0:1 [ZDJĘCIA]

Jarota Jarocin: Porażka Jaroty z Polonią Bytom 0:1
Jarota Jarocin: Porażka Jaroty z Polonią Bytom 0:1 Kamil Bachorz
Kolejną porażkę ponieśli w niedzielę piłkarze Jaroty Jarocin. Tym razem podopieczni Jędrzeja Kędziory przegrali z Polonią Bytom 0:1. Goście bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w 90. minucie spotkania.

Goście z Bytomia bramkę mogli strzelić już w 8. minucie spotkania. Wtedy Kamil Białkowski był bliski pokonania Karola Szymańskiego, ale bramkarz Jaroty Jarocin kapitalnie obronił strzał zawodnika Polonii. W odpowiedzi Hubert Oczkowski zagrał do Karola Danielaka. Gracz Jaroty przyjął piłkę i uderzył z okolicy pola karnego. Futbolówka po nodze obrońcy Polonii opuściła boisko i wyszła na rzut rożny. Niespełna dwie minut później ponownie na wysokości zadania stanął Karol Szymański, który obronił strzał Dawida Jarki.

Po zmianie stron Michał Płókarz był bliski pokonania Karola Szymańskiego. Jednak bramkarz Jaroty po raz kolejny zatrzymał strzał zawodnika z Bytomia. W odpowiedzi Marcin Wojciechowski wrzucił piłkę w pole karne gości. Piłka minęła wszystkich, ale dotarła do Huberta Antkowiaka, który uderzył ja głową. Jednak Jakub Sypniewski bez problemu złapał futbolówkę w bramkarskie rękawice. W 63. minucie Kamil Zalewski skierował piłkę do jarocińskiej bramki. Jednak sędzia nie uznał tego gola, bo doparzył się pozycji spalonej gracza Polonii. Chwilę później piłka po strzale Huberta Oczkowskiego trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. W 81. minucie Kamil Białkowski otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Wydawało, że obydwie drużyny podzielą się punktami. Jednak w 90. minucie piłkę w pole karne wrzucił Jean Rodrigues. Najwyżej wyskoczył Adrian Laskowski, który strzałem głową pokonał Karola Szymańskiego.

Antybohaterem spotkania został sędzia Maciej Lewicki z Gdańska, który na początku meczu nie podyktował rzutu karnego po zagraniu piłki ręką przez zawodnika z Bytomia, a w 41. minucie nie pokazał ewidentnej drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla Kamila Białkowskiego. Zawodnik z Bytomia „wyciął” wtedy Huberta Oczkowskiego. – Nie mogę zrozumieć pewnych decyzji sędziego. Bramka padła po rzucie wolnym, którego absolutnie nie było – mówił na konferencji prasowej Jędrzej Kędziora, trener Jaroty Jarocin.

Jarota Jarocin – Polonia Bytom 0:1 (0:0)