Jarota Jarocin przegrała z Rozwojem Katowice 0:2

Jarota Jarocin przegrała z Rozwojem Katowice 0:2 Kamil Bachorz (archiwum)
Jarota Jarocin poniosła ósmą porażkę w rozgrywkach drugiej ligi gr. zachodniej. W sobotę podopieczni Jarosława Araszkiewicza ulegli Rozwojowi Katowice 0:2.

Gospodarze na prowadzenie mogli wyjść już w 2. minucie meczu. Jednak wtedy piłkę w bramkarskie rękawice złapał Karol Szymański. W odpowiedzi strzał Huberta Oczkowskiego, który już 13. minucie zastąpił kontuzjowanego Krzysztofa Bartoszaka obronił Mateusz Sławik. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 17. minucie. Wtedy Adam Żak zagrał do Rafała Wawrzyńczoka, który przelobował bramkarza Jaroty. Piłka nie wpadła do siatki, bo uderzyła w słupek. Jednak w jej zasięgu był Sebastian Gielza, który mocnym strzałem skierował ją do brami. W pierwszej części gry do wyrównania mógł doprowadzić Bartłomiej Olejniczak, ale jego strzał był niecelny.

Po zmianie stron dobrą okazję zmarnował Rafał Wawrzyńczok, który w sytuacji sam na sam strzelił wprost w Karola Danielaka. W 51. minucie Bartosz Kieliba ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę. Tym samym od tej pory gracze z Jarocina grali w osłabieniu. Goście wykorzystali osłabienie jarocińskich piłkarzy i w 87. minucie strzelili drugą bramkę w tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Gielza, który wykorzystał dośrodkowanie Wojciecha Króla i głową pokonał bramkarza Jaroty. W drużynie Jaroty okazję mieli: Karol Danielak, Piotr Skokowski czy Michał Grobelny, ale nie udało im się pokonać bramkarza Rozwoju.

Rozwój Katowice – Jarota Hotel Jarocin 2:0 (1:0)
1:0 – Sebastian Gielza (19.), 2:0 – Sebastian Gielza (87.)

Jarota Hotel Jarocin: Szymański, Ludwiczak, Kieliba, Garbarek, Skokowski, Oczkowski, Grobelny, Danielak, Wojciechowski (63′ Antkowiak), Olejniczak (84′ Cierniewski), Bartoszak (13′ Nawrocki)