Jarota: Podopieczni Czesława Owczarka odpadli z Pucharu Polski

Piłkarze Jaroty Hotel Jarocin przegrali z Dolcanem Ząbki 0:1 i odpadli z Pucharu Polski. Katem podopiecznych Czesława Owczarka okazał się Maciej Tataj, który strzelił bramkę w 118. minucie meczu.

Spotkanie, które zostało rozegrane w Jarocinie było bardzo wyrównane. Choć więcej sytuacji na strzelenie bramki miał zespół Jaroty. - Stworzyliśmy sobie dużo sytuacji. Mam pretensje dla zawodników z formacji defensywnych, bo te sytuacje powinny być wykorzystane – mówił po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty.

W pierwszej części piłkę do siatki rywali mogli skierować m.in.: Michał Grobelny, Mateusz Śliwa czy Karol Danielak, który we wtorek wrócił z obozu AWF i zagrał w spotkaniu z Dolcanem. Jednak ich uderzenia były zbyt słabe, żeby zaskoczyć Rafała Leszczyńskiego. - Zabrakło nam trochę szczęścia. Były dwie minuty do rzutów karnych. Powinniśmy te sytuacje wykończyć już w pierwszej połowie – mówił po meczu Dariusz Brzostowski, bramkarz Jaroty.

Tuż po zmianie stron gości na prowadzenie mógł wyprowadzić Grzegorz Piesio, ale nie udało mu się pokonać Dariusza Brzostowskiego. Najlepszą sytuację na zmianę wyniku miał w 7. minucie dogrywki Krzysztof Bartoszak. Napastnik Jaroty przelobował bramkarza, ale piłka nie wpadła do siatki tylko zatrzymała się na linii bramkowej z której wybił ją Rafał Leszczyński. - To co wyprawiał Krzysztof Bartoszak, to kuriozum. „futbolowe jaja”. Już witał się z gąską, a okazało się, że to nie jest takie proste. Dzięki tej nieskuteczności przegraliśmy ten mecz – dodał Owczarek.

Katem jarocińskiej drużyny okazał się Maciej Tataj, który w 118. minucie meczu strzelił gola na wagę awansu zespołu z Ząbek. - Maciej Tataj, to jest nasz taki Tomasz Frankowski – mówił po spotkaniu Robert Podoliński, trener Dolcianu Ząbki. - Przyznam szczerze, że Jarota była bliższa odniesienia zwycięstwa. Miała lepsze sytuacje bramkowe – dodał.

JAROTA HOTEL Jarocin - DOLCAN Ząbki 0:1 pd.