Judo Zielińscy Kwidzyn na podium otwartych mistrzostw Olsztyna dzieci w judo. Kwidzynianie wywalczyli dwa złote i dwa brązowe medale

Mirosław Wiśniewski
Reprezentanci Judo Zielińscy Kwidzyn wywieźli z olsztyńskiego memoriału 4 medale Fot. materiały nadesłane
Cztery medale zdobyli najmłodsi zawodnicy Judo Zielińscy Kwidzyn startujący w otwartych mistrzostwach Olsztyna dzieci. Swoje kategorie wygrali: Maja Kowalska oraz Jan Pipczyński, a brąz zdobyli: Michał Olszowiec i Maciej Kowalski.

Po roku przerwy spowodowanym ograniczeniami związanymi z COVID-19, Memoriał Józefa Jerzego Matrackiego, znanego olsztyńskiego trenera judo, odbył się po raz trzynasty. Z powodu modernizacji hali Urania tym razem startujący rywalizowali jednak w hali sportowej SP2 w Olsztynie. Zawody, będące również otwartymi mistrzostwami Olsztyna dzieci w judo, zgromadziły natomiast na starcie 124 zawodniczek i zawodników z dziewięciu klubów województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Wśród nich nie zabrakło także reprezentantów klubu Judo Zielińscy Kwidzyn, prowadzonych przez Tomasza Wiśniewskiego (3DAN).

Najlepiej wypadli najstarsi zawodnicy z kwidzyńskiej grupy, rywalizujący w kategorii dzieci starszych U12 (rocz. 2008-2009). Maja Kowalska zwyciężyła we wszystkich swoich walkach i pewnie triumfowała w rywalizacji w kat. 55 kg dziewcząt. Zawodniczka Judo Zielińscy Kwidzyn zdobyła złoty medal wyprzedzając na podium dwie zawodniczki Gwardii Olsztyn: Polę Osińską i Natalię Myślenik. Wśród chłopców w kat. 51 kg złoto wywalczył natomiast Jan Pipczyński, a kolejne miejsca zajęli Konrad Szemioto-Jasiński oraz Jan Zielonka (obaj Truso Elbląg). Medal wywalczył także Michał Olszowiec, który był trzeci w kat. 56 kg. Rywalizację w tej kategorii wygrał Mikołaj Galiński z Truso Elbląg, a srebro wywalczył Paweł Kiełpiński z Nippona Olsztyn.

Brązowy medal wywalczył także Maciej Kowalski, który wystartował w zmaganiach U10, a więc chłopców z roczników 2010-2014. Kwidzynianin zajął III miejsce w kat. 34 kg, ustępując Stanisławowi Ambroziakowi (I miejsce - Senshi Olsztyn) i Marcelowi Cichockiemu (II miejsce - Gwardia Olsztyn).
Najmniej szczęścia w sportowej rywalizacji miały natomiast Katarzyna Zamośna oraz Wiktoria Prusik, którym nie udało się wskoczyć na podium. Jak podkreśla trener Tomasz Wiśniewski w turnieju zdobyły jednak niezwykle cenne doświadczenie.

Start zawodników Judo Zielińscy Kwidzyn zakończył się wywalczeniem srebrnego i brązowego medalu

Zawodnicy Judo Zielińscy Kwidzyn rywalizowali w mistrzostwac...