KKS Kalisz w imponującym stylu wrócił na ligowe boiska!

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz - Pogoń Siedlce 5:1
KKS Kalisz - Pogoń Siedlce 5:1 KKS Kalisz
W sobotę, 24 lutego 2024 roku wznowione zostały rozgrywki II ligi piłkarskiej. W swoim pierwszym ligowym meczu w tym roku fantastycznie spisał się KKS Kalisz, który rozgromił 5:1 Pogoń Siedlce.

W sobotę na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu spotkały się zespoły zajmujące drugie i trzecie miejsce w tabeli II ligi. Stawka potyczki była więc wysoka, bo w razie zwycięstwa goście zajęliby miejsce kaliszan. Z kolei zespół trenera Pawła Ozgi, zdobywając komplet punktów, powiększyłby przewagę nad strefą pościgową.

Pierwsza połowa nie zaczęła się najlepiej, bo nieoczekiwanie to goście mieli przewagę, a w dodatku w 21 minucie zdobyli gola ze znakomicie wykonanego rzutu wolnego. Na szczęście kilka minut potem szybką kontrę celnym strzałem zakończył Bartłomiej Putno, a jeszcze przed przerwą wynik na 2:1, a potem 3:1 poprawił Hubert Sobol.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy gola zdobył Nestor Gordillo i właściwie było po meczu. Pogoń atakowała, a kaliszanie, znakomicie ustawieni w obronie, nie dopuszczali do zagrożenia bramki strzeżonej przez Macieja Krakowiaka. W końcówce piątego gola strzelił Maciej Białczyk, ale bramka zaliczona została siedleckiemu obrońcy, który niefortunnie odbił piłkę.

Mecz toczył się w cieniu problemów finansowych klubu. Więcej piszemy o nich w tekście zamieszczonym poniżej.

Przed pierwszy gwizdkiem klub kibica zawiesił transparenty z hasłami: "Dlaczego pozwalacie Kołakowski bawić się za miejską kasę”, „Antczak, zacznij płacić” i „Kołakowski won”. Nie zabrakło niewybrednych okrzyków pod adresem właścicieli i szefów kaliskiego klubu. Rozdawano ulotkę "demaskującą" nieprawidłowe funkcjonowanie klubu.

- Z boiska czuliśmy, że nieźle gramy, ale nie grałem w takim meczu, w którym tracimy trzy bramki po rykoszetach. Widać było, że Kalisz ma pomysł na grę. Nam zabrało skuteczności i koncentracji w obronie. To był wypadek przy pracy i pokażemy jeszcze w tym sezonie, że stać nas na walkę o najwyższe cele - podsumował trener Pogoni Marek Brzozowski.

- Gratulacje dla zawodników, bo stanęli na wysokości zadania. Znaliśmy słabości gości w defensywie i je wykorzystaliśmy. Gratuluje liderom drużyny, bo to oni zrobili tę różnicę na nasza korzyści i jakością indywidualności zdobyliśmy tyle branek - mówi z kolei trener Paweł Ozga. - Ostatnio były zarzuty, że mamy za duży sztab trenerski, a to właśnie ten sztab odegrał dziś ważną rolę. Pokonaliśmy dziś świetnego rywala.

- Wiedzieliśmy, jakie są ich słabe strony i to wykorzystaliśmy w 100 procentach - powiedział z kolei bramkarz i kapitan zespołu Maciej Krakowiak.

Na koniec kilka ciekawych informacji statystycznych.

• KKS Kalisz po raz pierwszy w historii wygrał na inaugurację rozgrywek II ligi w nowym roku!
  • Hubert Sobol, zdobywając 15 bramkę, ma ich na koncie więcej niż najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Piotr Giel w całym sezonie (14).
  • To już piąty bramkowy dublet Sobola w tym sezonie i - co ciekawe - wszystkie udało mu się zrobić w pierwszej połowie! Czekamy na hat-tricka.
  • 1:5 to najwyższa porażka Pogoni Siedlce. Dotąd tylko raz goście przegrali więcej niż 1 bramką: 0:2 z... KKS-em
  • 5:1 to najwyższa wygrana KKS-u w tym sezonie
  • KKS dopiero po raz piąty w historii wygrał mecz II ligi różnicą 4 bramek

KKS 1925 Kalisz - Pogoń Siedlce 5:1 (2:1)

0:1 Damian Szuprytowski 21, 1:1 Bartłomiej Putno 28, 2:1 Hubert Sobol 35, 3:1 Hubert Sobol 44, 4:1 Néstor Gordillo 49, 5:1 Meik Karwot 86, samobójcza.
KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak - 5. Jakub Staszak, 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 70. Adam Dębiński - 77. Mateusz Żebrowski (72, 71. Kamil Koczy), 24. Mateusz Wysokiński (79, 15. Wiktor Staszak), 11. Michał Bednarski, 10. Néstor Gordillo (64, 19. Filip Szewczyk), 16. Bartłomiej Putno (79, 23. Maciej Białczyk) - 9. Hubert Sobol (72, 4. Patryk Waliś).
Pogoń: 1. Jakub Burek - 4. Przemysław Misiak, 31. Ernest Dzięcioł, 55. Meik Karwot - 99. Bartosz Wicenciak (57, 23. Hubert Derlatka), 7. Damian Szuprytowski, 16. Jakub Sinior (84, 27. Danny Babor), 18. Piotr Pyrdoł, 10. Krystian Miś (57, 43. Lukáš Hrnčiar) - 15. Tomasz Walczak (57, 21. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk.
Żółte kartki: Kieliba, Smoliński, J.Staszak - Sinior, Majewski.
Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn).
Widzów: 1500.