Lepsi od drugoligowca

Roman STRUGALSKI
Bardzo obiecująco rozpoczęli serial zimowych gier sparingowych piłkarze LNB Mieszka. Podopieczni Piotra Mowlika pokonali w Szamotułach wicelidera II ligi - ŁKS Łódź 3:2.

Dla obu ekip sobotnie spotkanie było pierwszym tegorocznym sprawdzianem formy. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gnieźnian, którzy już w 4 minucie objęli prowadzenie. Bogusława Wybarłę pokonał Marcin Florek, który wykorzystał prostopadłe podanie Szymona Pawłowskiego. Chwilę później mogłoby być 2:0 ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Wojciech Gąsiorowski.
W 16 minucie drugoligowcy wyrównali. Zaczęło się od złego wybicia Huberta Bachorza. Piłkę przed polem karnym LNB Mieszka przejął Łukasz Madej. Były gracz między innymi poznańskiego Lecha strzelił mocno po ziemi ale niezbyt udaną interwencją popisał się Bachorz odbijając futbolówkę wprost pod nogi Igora Sypniewskiego, który skierował ją do siatki. Potem gra się wyrównała. Dopiero w 37 minucie błąd popełnił Wyparło, który zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki i stracił ją we własnym polu karnym na rzecz Florka. Napastnik z Gniezna przejął ją i tuż przed linią końcową skierował do siatki.

Lepsi o bramkę

W drugiej części spotkania na boisku w obu ekipach pojawiło się wielu nowych graczy. Pierwsze minuty należały do ŁKS-u, który przewagę udokumentował wyrównującym golem. W 55 minucie błąd występującego w gnieźnieńskiej bramce Tomasza Młynarka wykorzystał Dariusz Stachowiak. Wydawało się, że kolejne gole dla łodzian to tylko kwestia czasu. Tymczasem w 71 minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Marcin Pisarczyk obsłużył prostopadłym podaniem Szymona Pawłowskiego a młody napastnik z Gniezna strzelając tuż przy słupku pokonał Witolda Sabelę. Spotkanie zakończyło się więc wygraną trzecioligowca z grodu Lecha 3:2.
W sparingu z łodzianami w szeregach LNB Mieszka zabrakło dochodzących po urazach Tomasza Bukowskiego i Łukasza Połoszczaka ale zagrał wspomniany wcześniej Młynarek, który w ostatnim czasie reprezentował barwy czwartoligowej Pałuczanki Żnin.

Szlifują formę w Wągrowcu

W tym tygodniu LNB Mieszka Gniezno trenuje na obozie we Wągrowcu. Z zespołem wyjechało kilku nowych zawodników przymierzanych do gry na wiosnę. Do Wągrowca pojechał również Marcin Florek strzelec dwóch bramek z ŁK-sem Łódź, który podpisał z gnieźnieńskim klubem roczny kontrakt. Ponadto w kadrze znaleźli się Tomasz Gendera, który także związał się z LNB Mieszkiem na rok oraz powracający z wypożyczenia z Zjednoczonych Trzemeszno- Mariusz Sawicki oraz Łukasz Połoszczak z MKS-u Mława. Na zakończenie tego obozu zespół LNB Mieszko zagra z przedstawicielem kujawsko-pomorskiej IV ligi Spartą Janowiec

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?