MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Niemieccy lekarze uczyli się od pleszewskich. Innowacyjna operacja doktora Andrzeja Wiśniewskiego w szpitalu w Pleszewie

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Doktora Andrzej Wiśniewski z Pleszewskiego Centrum Medycznego przeprowadził wspólnie z kolegami z Niemiec innowacyjną operację z zakresu uroginekologii
Doktora Andrzej Wiśniewski z Pleszewskiego Centrum Medycznego przeprowadził wspólnie z kolegami z Niemiec innowacyjną operację z zakresu uroginekologii Piotr Fehler
Doktor Andrzej Wiśniewski wspólnie z niemieckimi lekarzami, którzy w ramach wymiany doświadczeń przyjechali do Pleszewa z zaprzyjaźnionego Powiatu Ammerland, przeprowadzi w Pleszewskim Centrum Medycznym innowacyjną operację 56-letniej pacjentki z zakresu uroginekologii

Innowacyjna operacja polsko-niemieckiego zespołu w Pleszewie

Zespół pod nadzorem doktora Andrzeja Wiśniewskiego, specjalisty z dziedziny ginekologii i położnictwa, przeprowadził w poniedziałek, 10 czerwca, innowacyjną operację z zakresu uroginekologii (przyp. red - problemy związane z obniżeniem narządów rodnych, czy nietrzymaniem moczu u kobiet) przy asyście lekarzy z Niemiec, którzy przyjechali do Pleszewskiego Centrum Medycznego.

- Dzisiaj miałem okazję operować z urologiem, który w ramach wymiany doświadczeń przyjechał do nas z Niemiec. Operowaliśmy 56-letnią pacjentkę z bardzo zaawansowanym defektem obniżenia narządu rodnego, obniżenia pęcherza i nietrzymania moczu - podkreślał w rozmowie z portalem pleszew.naszemiasto.pl lekarz specjalista z dziedziny ginekologii i położnictwa Andrzej Wiśniewski.

Innowacyjność i wyjątkowość tego zabiegu polega na tym, że w trakcie jednej operacji jesteśmy w stanie naprawić wszystkie niedoskonałości, a pacjentka już następnego dnia po operacji będzie mogła opuścić Pleszewskie Centrum Medyczne.

- Zabieg ten to połączenie nowoczesnych i małoinwazyjnych metod laparoskopowych, innowacyjnego sprzętu, wiedzy lekarzy oraz spersonalizowanego podejścia do pacjentki. Pozwoliło to w trakcie jednej operacji na naprawę wszystkich zaburzeń mimo stopnia ich zaawansowania i mnogości. Wykorzystaliśmy mieszaną technikę pochwowo-laparoskopową. Początek zabiegu zaczęliśmy od strony pochwy, a następnie metodą profesora Kociszewskiego przy użyciu specjalnych laparoskopowych gwoździ i materiału syntetycznego odtworzymy uszkodzone powięzie - tłumaczył doktor Wiśniewski z Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Operacja trwała około 2 godzin.

Lekarz Andrzej Wiśniewski z Pleszewskiego Centrum Medycznego wśród liderów i pionierów w Polsce

Zabieg w Pleszewskim Centrum Medycznym został przeprowadzony przez lekarza specjalistę z dziedziny ginekologii i położnictwa Andrzeja Wiśniewskiego, który niedawno - jeszcze jako rezydent V roku - odbył miesięczny staż laparoskopowy w World Hospital of Laparoscopy w klinice w New Delhi w Indiach. Ośrodek ten jest uważany za jedno z najlepszych i najbardziej zaawansowanych miejsc szkoleniowych z dziedziny laparoskopii na świecie.

Autorem i moderatorem szkoleń był wybitny  specjalista w dziedzinie chirurgii laparoskopowej, w tym ginekologii, chirurgii przewodu pokarmowego oraz chirurgii dziecięcej profesor R K Mishra. To znany w świecie nauki popularyzator laparoskopii (w swojej karierze przeprowadził ponad dziesięć tysięcy laparoskopii) i jeden z założycieli Towarzystwa Chirurgii Robotycznej w Indiach.

Co istotne - dr Andrzej Wiśniewski wraz z innym lekarzem ze szpitala w Pleszewie - dr. Arturem Mazurem odbyli indywidualne szkolenie z zakresu uroginekologii w najlepszym ośrodku uroginekologicznym na świecie, który znajduje się w niemieckim Hagen. Jest to klinika uroginekologii z najwyższym stopniem referencyjności w Europie, prowadzona przez profesora Jacka Kociszewskiego.

- Mamy nadzieję, że nowe techniki operacyjne, wypracowane algorytmy postępowania i metody obrazowania stanowić będą kolejny etap ciągłego procesu podnoszenia jakości świadczonych przez nas usług dla pacjentów. Współpraca z tak wybitnym lekarzem, jakim bez wątpienia jest profesor Kociszewski, to niezwykła szansa rozwoju dla naszego szpitala w Pleszewie  - podkreśla Błażej Górczyński, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Wizyta delegacji z Powiatu Ammerland w Pleszewie

Operacja odbyła się podczas wizyty delegacji z Powiatu Ammerland, która służyć ma wymianie doświadczeń w zakresie medycyny, pomocy społecznej oraz administracji.

W trakcie trwania wizyty jej uczestnicy mieli okazję zwiedzić Pleszewskie Centrum Medyczne. Grupa medyczna towarzyszyła doktorowi Wiśniewskiemu przy operacji, z kolei pozostali udali się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Goście z Niemiec mają również w planach wizytę w Domu Chłopaków w Broniszewicach oraz w Centrum Symulacji Medycznej w Kaliszu.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jarocin.naszemiasto.pl Nasze Miasto