Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Patrz na drogę". Studenci apelują do kierowców, by jeździli offline

Redakcja
archiwum NM
"Prowadząc nie dzwonię! A Ty?", "SMS-ujesz prowadząc? SERIO?!", "Jeżdżę offline! A Ty?" - to hasła kampanii społecznej studentów z Poznania "PATRZ NA DROGĘ", która porusza narastający problem używania telefonów komórkowych za kierownicą. Projekt jest realizowany w ramach akcji "Zwolnieni z teorii"

Grupa poznańskich studentów zdecydowała się na zrealizowanie projektu pod hasłem ,,Patrz na drogę!".

Czytaj także: 5 polskich miast, w których najłatwiej spotkać studenta

Studencka kampania społeczna "Patrz na drogę!" ma skupiać się na problemie używania telefonów komórkowych za kierownicą. To istotny i wciąż narastający problem, który stwarza niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego.

- Poprzez kampanię w mediach chcemy zwrócić uwagę na wysoką rangę problemu, który niesie za sobą często tragiczne skutki, czyli liczne wypadki drogowe - tłumaczy Magdalena Bieganowska, uczestniczka projektu "Patrz na drogę!"

Studenci zamierzają przeprowadzić akcję, w której wręczając naklejki i ulotki z edukacyjnymi treściami, postarają się zwiększać świadomość ludzi biorących udział w ruchu drogowym na co dzień.

- Kolejnym działaniem naszej kampanii społecznej będzie regularne zamieszczanie treści w mediach społecznościowych (Facebook oraz Instagram). Poprzez kanały internetowe chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób i uświadomić im, jak istotna jest ostrożność na drodze i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego - mówi Magdalena Bieganowska.

Do kogo skierowany jest projekt?
Odbiorcami realizowanego projektu mają być uczestnicy ruchu drogowego. Chodzi głównie o kierowców, czyli osoby pełnoletnie, posiadające prawo jazdy. Z projektu społecznego skorzystają także piesi, którzy również należą do grupy uczestników ruchu drogowego.

- Nasza kampania społeczna pełni także funkcję edukacyjną wśród przyszłych kierowców - dodaje studentka.

Uczestnicy projektu tłumaczą także, co na celu ma realizowany przez nich projekt.
Przede wszystkim chcą oni zwrócić uwagę na ryzyko, z jakim mają do czynienia kierowcy, używający telefonów za kierownicą. Ponadto studenci swoimi działaniami chcą wdrażać dobre nawyki wśród kierowców oraz doprowadzić do zmniejszenia liczby wypadków na drogach.

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto