Piłka Nożna - III liga: Jarota na inaugurację sezonu przegrała z Pogonią 1:2

Jarota.com
arch. Jarota.com
Od porażki z Pogonią II Szczecin drugą część sezonu rozpoczęli piłkarze Jaroty Jarocin

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 5. minucie gry powinni objąć prowadzenie. Bliski zdobycia bramki był Dawid Kierzek. Jednak nowy zawodnik JKS-u nie zdołał wykończyć świetnego podania Mateusza Dunaja wzdłuż pola karnego. Piłkarze ze Szczecina też mieli swoje okazje. Po jednej z akcji futbolówka trafiła nawet w poprzeczkę. W 30. minucie sfaulowany w polu karnym został Mateusz Dunaj. Rzut karny na bramkę zamienił Piotr Skokowski.

W drugiej części gry do siatki trafiali już tylko zawodnicy z Pomorza. Siedem minut po przerwie „Portowcy” wyszli z kontratakiem, a gola zdobył Dawid Zieliński. W końcówce meczu sporo się działo. Swoje sytuacje zmarnowali Mateusz Dunaj oraz Jacek Pacyński. W 87. minucie błąd Krzysztofa Matuszaka wykorzystał Zieliński, zapewniając swojemu zespołowi cenny komplet punktów.

W następną sobotę, 24 marca o godz. 15:30 podopieczni Marcina Woźniaka rozegrają kolejne przed własną publicznością. Tym razem przeciwko drużynie z Kalisza.

Jarota Jarocin – Pogoń II Szczecin 1:2 (1:0)
30′ – Piotr Skokowski (1:0)
52′ – Dawid Zieliński (1:1)
88′ – Dawid Zieliński (1:2)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Krzysztof Matuszak, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski – Mateusz Dunaj (86’ – Szymon Grodzki), Jakub Nowak, Dawid Kierzek, Damian Sierant, Dominik Chromiński (62’ – Jacek Pacyński) – Mikołaj Marciniak (62′ – Miłosz Kowalski)

źródło: telemagazyn.pl/x-news.pl.