PIŁKA NOŻNA - Jarota pokonała Tura w derbach Wielkopolski

Jarota Jarocin pokonała Tura Turek 2:1
Jarota Jarocin pokonała Tura Turek 2:1 Kamil Bachorz (archiwum)
Drugoligowe derby Wielkopolski dla Jaroty Jarocin. Podopieczni Czesława Owczarka pokonali na wyjeździe Tura Turek 2:1. Spotkanie zostało rozegrane w ramach siódmej kolejki drugiej ligi, a bramki dla Jaroty zdobyli: Szymon Matuszewski i Bartosz Kieliba. Z kolei honorowego gola dla Tura strzelił Grzegorz Kmiecik.

Mecz rozpoczął się po myśli jarocińskiej drużyny. Już w 3. minucie Szymon Matuszewski strzałem z woleja pokonał Dawida Kręta. Goście przeważali przez całą pierwszą połowę, jednak pod koniec podopieczni Tomasza Wichniarka doprowadzili do wyrównania. W 41. minucie Dariusz Brzostowski minął się z piłką wrzuconą z rzutu rożnego. Wykorzystał to Grzegorz Kmiecik, który po zamieszaniu w polu karnym skierował piłkę do siatki.

W drugiej części przeważał Tur. Jednak bramkę zdobyli przyjezdni. W 75. minucie Bartosz Kieliba mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy i ponownie dał prowadzenie jarocińskiemu zespołowi. Więcej bramek w tym meczu już nie padło. Tym samym podopieczni Czesława Owczarka po raz pierwszy w historii wygrali mecz w Turku.

Warto dodać, że sędziujący to spotkanie Jacek Kikolski z Płocka przedłużył całe spotkanie aż o 9. minut (w pierwszej połowie o 4, w drugiej o 5).

TUR TUREK - JAROTA JAROCIN 1:2 (1:1)
0:1 - Szymon Matuszewski (3.), 1:1 - Grzegorz Kmiecik (41.), 1:2 - Bartosz Kieliba (75.)

Tur Turek: Dawid Kret, Mateusz Jóźwiak (89. Szymon Izydorczyk), David Topolski, Kamil Mitka, Artur Bednarczyk (55. Paweł Łączny), Grzegorz Kmiecik, Mateusz Roszak (85. Piotr Wrzeszcz), Tomasz Ostalczyk (83. Piotr Bieniek), De Lima Silva Ailton, Da Costa Mascarenhas, Damian Sędziak

Jarota Jarocin:
Dariusz Brzostowski, Paweł Majusiak, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Dariusz Juracki, Krzysztof Czabański (65. Jacek Pacyński), Grzegorz Idzikowski, Szymon Matuszewski (76. Hubert Oczkowski), Krzysztof Gościniak, Jonasz Jeżewski, Krzysztof Bartoszak (70. Maciej Stawiński)

Żółte kartki: Grzegorz Kmiecik (Tur); Dariusz Juracki, Karol Danielak, Jacek Pacyński (Jarota)
Sędziował: Jacek Kikolski (Płock)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani