Piłka nożna: Jarota przegrała z trzecioligowcem

Kamil Bachorz
Piłkarze drugoligowej Jaroty Jarocin ponieśli kolejną porażkę w meczach kontrolnych. Tym razem podopieczni Czesław Owczarka ulegli trzecioligowej Calisii Kalisz 2:3.

Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 6. minucie. Wtedy Dariusz Juracki wykorzystał podanie od Patryka Cierniewskiego i skierował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Tobiasz Kupczyk. Jednak jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy podopieczni Czesława Owczarka zdołali objąć prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Dariusz Juracki, który tym razem wykorzystał podanie od Damiana Pawlaka. – Z pierwszej połowy możemy być zadowoleni. Jednak była ona jeszcze daleka od ideału – mówił po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty.

W drugiej części było widać przewagę Calisii Kalisz. Podopieczni Grzegorza Dziubka zdołali strzelić jeszcze dwie bramki i ostatecznie wygrali ten mecz 3:2. Warto podkreślić, że na listę strzelców wpisali się byli gracze jarocińskiego zespołu. Najpierw Bartosza Musioła pokonał Maciej Stawiński, który jeszcze w rundzie jesiennej grał w drugoligowcu z Jarocina, a wynik meczu ustalił w 78. minucie Paweł Lisiecki. - Patrząc na ten mecz na pewno była taka pierwsza myśl, że zawodnicy dostaną ostrą reprymendę. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że jest to młody zespół. A do tego obciążony treningowo odpowiednią dawką. I było to widać dzisiaj zwłaszcza w drugiej połowie, gdzie weszła młodzież, a to ona najwięcej czuje skutki obciążenia na treningach. – dodał opiekun Jaroty.

W tym meczu zabrakło Dariusza Brzostowskiego (odczuwa skutki uderzenia w słupek podczas sparingu), Dominika Szybiaka, Szymona Matuszewskiego, Krzysztofa Bartoszaka i Krzysztofa Piosika.

Jarota Jarocin - Calisia Kalisz 2:3
Bramki:
1:0 - Dariusz Juracki (6.), 1:1 - Tobiasz Kupczyk (41.), 2:1 - Dariusz Juracki (45.), 2:2 - Maciej Stawiński (67.), 2:3 - Paweł Lisiecki (78.)

Jarota Jarocin: Bartosz Musioł, Igor Skowron (46. Hubert Oczkowski), Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa (72. Dariusz Juracki), Dariusz Juracki (46. Piotr Karcz), Safian Skupiński (46. Krzysztof Czabański), Mateusz Witkowski (46. Szymon Gałczyński), Karol Danielak, Patryk Cierniewski, Damian Pawlak (72. Igor Skowron)