18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka nożna: Remis Jaroty z Chojniczanką. ZOBACZ ZDJĘCIA

Piłkarze drugoligowej Jaroty Jarocin po półrocznej przerwie wreszcie rozegrali mecz ligowy w Jarocinie. W niedzielę podopieczni Czesława Owczarka zremisowali z Chojniczanką Chojnice 1:1.

Po raz pierwszy kibice mogli zasiąść na nowej trybunie. Wstęp na to spotkanie był darmowy, a pierwsze 200. fanów jarocińskiej drużyny otrzymało szaliki. W niedzielę na trybunach zasiedli m.in. Jerzy Wolski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, oraz Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, który przed meczem typował wygraną jarocińskiego zespołu – Z tego co słyszałem, to rywale Jaroty mają dobry skład i są dobrze ułożoną drużyną. Zapewne będzie ciężko wygrać. Jednak może nasi piłkarze się zmobilizują i zrobią nam na otwarcie trybuny prezent. Myślę, że Jarota wygra 3:2 – mówił przed meczem Adam Pawlicki.

Jednak podopiecznym Czesława Owczarka udało się zdobyć tylko jeden punkt w tym spotkaniu. Przez pierwsze dwadzieścia minut gospodarze praktycznie nie istnieli na boisku. Wykorzystali to przyjezdni, którzy już w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Wtedy Tomasz Parzy dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Marek Kowal i głową skierował piłkę do siatki. W pierwszym kwadransie goście mogli prowadzić już 4:0, ale za każdym razem zabrało im szczęścia w wykończeniu akcji.

Jarocińscy piłkarze do wyrównania doprowadzili w 21. minucie. Wtedy przed polem karnym faulowany był Damian Pawlak. Piłka po dośrodkowaniu w pole karne najpierw trafiła pod nogi Piotra Garbarka, a następnie zawędrowała do Mateusza Witkowskiego. Młody pomocnik próbował uderzać na bramkę, ale trafił w obrońcę. Jednak futbolówka trafiła do Karola Danielaka, który pięknym strzałem zza pola karnego pokonał Krzysztofa Barana.

Po zmianie stron mecz był bardzo wyrównany. Obydwie drużyny próbowały atakować bramkę rywali. W zespole gospodarzy swojej szansy nie potrafili wykorzystać m.in.: Damian Pawlak, Krzysztof Bartoszak oraz Mateusz Witkowski. Z kolei w zespole z Chojnic doskonałą okazję na zdobycie bramki miał w 54. minucie Tomasz Lenart. Jednak jego strzał głową z bliskiej odległości fenomenalnie wybronił Dariusz Brzostowski.

JAROTA Jarocin - CHOJNICZANKA Chojnice 1:1 (1:1)
0:1 - Marek Kowal (6.), 1:1 - Karol Danielak (22.)

Jarota Jarocin: Dariusz Brzostowski, Hubert Oczkowski, Piotr Garbarek, Bartosz Kieliba (38. Igor Skowron), Mateusz Śliwa, Safian Skupiński, Mateusz Witkowski, Karol Danielak (49. Dariusz Juracki), Damian Pawlak, Patryk Cierniewski, Krzysztof Piosik (46. Krzysztof Bartoszak)