Piłkarki ręczne MKS AZS SWWS Kalisz wciąż niepokonane. Wysoka wygrana z SPR Kępno. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
MKS AZS SWWS Kalisz - SPR Kępno
MKS AZS SWWS Kalisz - SPR Kępno Andrzej Kurzyński
Piłkarki ręczne MKS AZS SWWS Kalisz wciąż niepokonane. W zaległym spotkaniu II ligi kobiet, podopieczne trenera Pawła Ruska pokonały we własnej hali SPR Kępno 39:26.

W sobotę, 27 listopada kaliszanki podejmowały SPR Kępno. Już pierwsze minuty pokazały, że zwycięzca meczu może być tylko jeden. Wystarczy powiedzieć, że do przerwy MKS AZS SWWS Kalisz prowadził aż 20:7. Po zmianie stron kaliski zespół spuścił nieco z tonu, a trener miał okazję sprawdzić nowe zawodniczki, które w ostatnich dniach dołączyły do kaliskiej drużyny.

- Cieszą trzy punkty i powrót na fotel lidera, ponieważ mieliśmy mniej rozegranych spotkań od przeciwników. Jeżeli można coś powiedzieć o pierwszej połowie, to na pewno słaba skuteczność naszego zespołu. Pomimo tego, że wygraliśmy ją wysoko, można było jeszcze wyżej. Druga połowa do około 40 minuty podobna jak pierwsza. Zdobywaliśmy bramki z kontr. Później kilka zmian spowodowało lekkie obniżenie poziomu gry, ale jestem oczywiście zadowolony z zawodniczek wchodzących, żeby było jasne. Są to nowe zawodniczki, które dzisiaj po raz pierwszy były na parkiecie - ocenił mecz Paweł Rusek trener MKS AZS SWWS Kalisz.

Kaliszanki mają na swoim koncie komplet zwycięstw i prowadzą w tabeli II ligi kobiet grupy 1. Kolejny mecz rozegrają już w piątek, 3 grudnia, a ich rywalem będzie wicelider MKS Victoria Świebodzice. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 19 w hali Arena Kalisz. Kaliski zespół nie będzie miał dużo czasu na odpoczynek, bo już w niedzielę podejmować będą UKS Handball-28 II Wrocław.

MKS AZS SWWS Kalisz - SPR Kępno 39:26 (20:7)

MKS AZS SWWS: Natalia Kolasińska, Alicja Caboń - Katarzyna Pilitowska 4, Zuzanna Pesel-Matyjak 5, Małgorzata Kisiel 5, Żaneta Moskal-Giel 9, Arleta Baszyńska, Dominika Stasiak, Marta Rachwalska 2, Ewelina Czyż, Paulina Kucharska 9, Agnieszka Jałoszewska 5.

Szczypiorniści Energa MKS Kalisz powalczyli z wicemistrzami ...