Podwójne zabójstwo w Cerekwicy Starej. 22-latek zaatakował domowników we śnie. To by chłopak jednej z dziewczyn

Marcin Szyndrowski
Arch. NM
O godzinie 1 w nocy, w czwartek 15 marca, w miejscowości Cerekwica Stara (gm. Jaraczewo) rozegrały się tragiczne sceny. Do domu pewnej rodziny wszedł 22-letni mężczyzna, który z niewiadomych jak na razie pobudek zaczął dźgać nożem śpiących domowników.

Na miejscu od rana pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Wiadomo, że 22-letni mężczyzna w momencie popełniania zbrodni był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie wykryto 0,3 mg alkoholu. Nie wiadomo co było powodem takiego zachowania. - Mężczyzna wszedł do domu i zadźgał nożem starsze małżeństwo. Oboje mieli po 59 lat i zginęli na miejscu. Następnie ranił dwie inne kobiety w wieku 22 i 25 lat. Ta druga, z tego co udało się wstępnie ustalić, była jego byłą dziewczyną. Na dokładkę była w dziewiątym miesiącu ciąży - relacjonuje Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Obie kobiety trafiły szybko do szpitala. - Stan 25-latki jest ciężki, ale nie zagrażający już jej życiu. Lekarze zdecydowali o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Noworodka przewieziono do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim - dodaje rzecznik. Stan urodzonego chłopca lekarze oceniają jako ciężki.

22-letniego nożownika zatrzymano w miejscu jego zamieszkania. To mieszkaniec powiatu jarocińskiego, który na tę chwilę przebywa w areszcie. - Po zebraniu całości materiału dowodowego nastąpi jego przesłuchanie. Wtedy też będziemy wiedzieli więcej na temat tego dlaczego tak, a nie inaczej się zachował - kończy Agnieszka Zaworska.

źródło: TVN Meteo/x-news.pl.

Wideo

Dodaj ogłoszenie