To już oficjalne! W poniedziałek 20 stycznia 2020 roku w Starostwie Powiatu Ostrowskiego podpisano umowę dotyczącą kompleksowego remontu oddziału ginekologiczno-położniczego w ostrowskim szpitalu. Inwestycja ta ma zakończyć się w połowie 2020 roku i kosztować powiat 3,2 mln złotych

Remont oddziału ginekologiczno - położniczego w ostrowskim szpitalu, był jednym z najbardziej wyczekiwanych. Dziś w starostwie podpisano umowę dotyczącą kompleksowej modernizacji oddziału. Koniec inwestycji zaplanowano na 30 czerwca 2020 roku. Oddział ma funkcjonować również w trakcie remontu. Na kilka najbliższych miesięcy zostanie on przeniesiony na byłą neorologię, która została przystowana do potrzeb pacjentek.

- Rok 2020 będzie rokiem kolejnych inwestycji dla ostrowskiego szpitala: nowa pracownia hemodynamiki do wykonywania zabiegów ablacji, centralna sterylizatornia i długo wyczekiwany, gruntowny remont oddziału ginekologiczno - położniczego, który mam nadzieję po tym remoncie będzie spełniał wymagania XXI wieku. Realizacja tego zadania będzie sfinansowana z budżetu powiatu ostrowskiego. W budżecie na rok 2020 mamy zabezpieczone środki w wysokości 3,2 mln złotych - mówił Paweł Rajski, starosta ostrowski.

- Będzie to na pewno oddział na wskroś nowoczesny. Nie tylko wyremontowany, zmodernizowany, ale będzie również zakupiona niezbędna aparatura i sprzęt medyczny, który będzie służył pacjentkom naszego powiatu i całego regionu - mówił Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. - Ten oddział to inwestycja w przyszłość, która sprawi, że będzie jeszcze większe zadowolenie pacjentek i ich rodzin. Dodatkowo diametralnie poprawią się warunki pobytu pacjentek oraz warunki pracy personelu - zaznaczył Dariusz Bierła. Dodał, że ma nadzieję, ze to nie ostatnia inwestycja w ostrowskim szpitalu.

Oddział ginekologiczno - położniczy to prawie 70 łóżek, ten oddział to jeden z największych oddziałów w ostrowskim szpitalu. W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim rodzi się rocznie około 2 tys. dzieci nie tylko z powiatu ostrowskiego.

Od 2010 roku powiat zainwestował w ostrowski szpital - ze środków własnych i zewnętrznych - 70 mln złotych! - Mam nadzieję, że wszyscy dostrzegamy, że ostrowski szpital się zmienia - mówił Paweł Rajski.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!