Siatkarki Energa MKS Kalisz zatrzymane przez z #VolleyWrocław. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław
Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław Andrzej Kurzyński
Siatkarki Energa MKS Kalisz uległy we własnej hali ekipie #VolleyWrocław 1:3. Dla okupujących dół tabeli Tauron Ligi wrocławianek była to dopiero pierwsza wygrana w sezonie. Najlepszą zawodniczą meczu została Małgorzata Jasek, która w poprzedni ch rozgrywkach reprezentowała barwy MKS-u.

Siatkarki Energa MKS Kalisz były faworytkami tego spotkania. We wtorek we Wrocławiu w rozegranym awansem meczu 18. kolejki Tauron Ligi pewnie pokonały zespół ze Stolicy Dolnego Śląska. Na powtórkę liczyły również w niedzielę. Jednak górą z konfrontacji wyszły wrocławianki.

Premierowy set toczył się pod dyktando zespołu z Wrocławia, który w końcówce partii prowadził już nawet 23:16. Wówczas kaliszanki zdobyły siedem punktów z rzędu i doprowadziły do remisu 23:23. Wysiłek ten poszedł jednak na marne. Najpierw skutecznie zaatakowała najskuteczniejsza w szeregach #Volleya Małgorzata Jasek, a Zuzanna Szperlak zaatakowała w antenkę i pierwsza partia padła łupem wrocławianek.

W drugiej odsłonie przez większość seta również prowadziła ekipa z Wrocławia. Dopiero w końcówce podopieczne Jacka Pasińskiego doprowadziły do remisu 21:21, by ostatecznie zwyciężyć na przewagi 27:25.

W dwóch kolejnych setach drużyna z Kalisza w niczym nie przypominała zespołu z poprzednich spotkań. Kaliszanki prowadziły już 14:10 by chwilę później przegrywać 15:19. Ostatecznie uległy w tej części do 20.

Czwarta partię zdominowały już wrocławianki. Zbyt czytelne rozegranie piłki w wykonaniu Eweliny Polak kończyło się głównie blokiem w wykonaniu rywalek, które zwyciężyły do 13 i po raz pierwszy w sezonie mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Najskuteczniejszą zawodniczką była Małgorzata Jasek.

- Przede wszystkim wiedziałyśmy po co przyjeżdżamy do Kalisza. Byłyśmy nastawione na zwycięstwo i zdobycie punktów bardzo cennych dla nas i było to widać na boisku. Każda z dziewczyn dawała z siebie na boisku maksimum i o przełożyło się na końcowy wynik - powiedziała Małgorzata Jasek, MVP meczu.

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 1:3 (23:25, 27:25, 20:25, 13:25)

Energa MKS: Karolina Bednarek, Weronika Centka, Magdalena Damaske, Ewelina Polak, Julia Szczurowska, Zuzanna Szperlak – Justyna Łysiak (libero) oraz Oliwia Bałuk, Marta Budnik, Patrycja Chrzan, Monika Gałkowska, Julia Mazur (libero)

#VolleyWrocław: Karolina Fedorek, Natalia Murek, Izabella Rapacz, Paula Słonecka, Adrianna Szady, Kamila Witkowska – Agnieszka Adamek (libero) oraz Anna Bączyńska, Małgorzata Jasek, Weronika Wołodko.