Siatkówka: Pałac Bydgoszcz najlepszy

KS Pałac Bydgoszcz zwyciężył w VIII Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn PlusLigi Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina Kamil Bachorz
- Tak wyrównanego turnieju w Jarocinie jeszcze nie było – mówi jeden z kibiców. Faktycznie w czterech z sześciu meczów do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było rozegranie pięciu setów. Zwycięzcą VIII Turniej Piłki Siatkowej Drużyn PlusLigi Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina została drużyna KS Pałac Bydgoszcz.

W niedzielę odbyły się dwa spotkania. Na początek Organika Budowlani Łódź zagrała z PTPS-em piła. Pierwszą partię wygrały siatkarki z Wielkopolski. Drugi set był na korzyść łodzianek. Wydawało się, że do wyłonienia zwycięscy znowu będzie potrzebny tie-break. Jednak podopieczne Mirosława Zawieracza złapały „wiatr w żagle” i wygrały kolejne dwa sety. Tym samym zwyciężyły w tym spotkaniu 3:1 i ostatecznie zajęły trzecie miejsce w turnieju.

Drugi niedzielny mecz był nazywany meczem finałowym. Organizatorzy turnieju ustalając kolejność gier bardzo dobrze wytypowali kto powalczy o pierwsze miejsce w zawodach. W meczu, który decydował o pierwszym miejscu zagrały Tauron MKS Dąbrowa Górnicza i KS Pałac Bydgoszcz. W pierwszym secie lepsze okazały się podopieczne Waldemara Kawki wygrywając 25:20. Druga partia należała do siatkarek z Bydgoszczy, które pokonały rywalki do 22. W kolejnej odsłonie siatkarki z Dąbrowy Górniczej rozbiły podopieczne Rafała Gąsiora aż 25:13.

Wydawało się, że czwarty set będzie tylko formalnością. Jednak bydgoszczanki wzięły się w garść i wygrały tą partię 25:19. Tym samym w czwartym meczu VIII Turniej Piłki Siatkowej Drużyn PlusLigi Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Na początku piątej partii siatkarki z Dąbrowy Górniej prowadziły 6:0. Jednak rywalki nie dały im za wygraną i doprowadziły do remisu. O tym kto zwycięży w tym secie ponownie decydowała gra na przewagi. Ostatecznie piątego seta wygrały siatkarki z Bydgoszczy i to one zwyciężyły w VIII Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn PlusLigi Kobiet o Puchar Burmistrza Jarocina.

1 PAŹDZIERNIKA – SOBOTA

9:30 - Organika Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (22:25; 20:25; 25:22; 25:22; 18:20)
11:30 – PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:21; 16:25; 25:22; 22:25; 9:15)
17:30 - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – PTPS Piła 3:2 (25:27; 26:28; 26:24; 25:23; 15:8)
18:30 - KS Pałac Bydgoszcz - Organika Budowlani Łódź 3:0 (25:22; 25:20; 25:20)

20:30 - mecz towarzyski: reprezentacja gości - reprezentacja organizatorów turnieju - odwołany

2 PAŹDZIERNIKA - NIEDZIELA:

10:00 - Organika Budowlani Łódź – PTPS Piła 1:3 (22:25; 25:21; 16:25; 16:25)
12:00 - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - KS Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:20; 22:25; 25:13; 19:25; 15:17)