Sport: Cenny punkt Jaroty

(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Jaroty Hotel Jarocin. Podopieczni Czesława Owczarka zremisowali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:1. Bramkę dla Jaroty strzelił Igor Skowron.

W porównaniu ze składem z poprzedniego meczu z Chrobrym Głogów trener Czesław Owczarek dokonał kilku zmian. W wyjściowym składzie zabrakło Adriana Owczarka (jego miejsce zajął Krzysztof Bartoszak, który dogadał się z zarządem i nadal będzie reprezentował barwy drugoligowej Jaroty Jarocin) oraz Bartosza Kieliby, który leczy kontuzję.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu piłkarzy Jaroty Hotel Jarocin. Od samego początku więcej atakowali gospodarze. W 14. minucie Kamil Witczyk znalazł się na pozycji sam na sam z Dariuszem Brzostowskim. Lepszy w tej sytuacji okazał się bramkarz Jaroty, który obronił strzał napastnika Rakowa. Podopieczni Czesława Owczarka pierwszy strzał na bramkę Rakowa wykonali w 15. minucie. Wtedy uderzał Krzysztof Bartoszak. Jednak jego strzał był za słaby by zaskoczyć Mateusza Kosa.

W 31. minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Patryk Cierniewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne. Futbolówka znalazła Igora Skowrona, który skierował ją do siatki - . Bramka była trochę szczęśliwa, ale dała nam prowadzenie – komentował po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty Hotel Jarocin. Radość jarocińskich piłkarzy trwała tylko kwadrans, bo tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Łukasz Kmieć.

Już na początku drugiej połowy trener Czesław Owczarek musiał dokonać pierwszej zmiany. Patryka Cierniewskiego, który skręcił staw skokowy zastąpił Sebastian Kamiński. W 59. minucie doskonałą sytuację na zmianę wyniku miał Krzysztof Bartoszak, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki. W drugiej połowie swojej szansy na strzelenie bramki nie wykorzystał m.in.: Damian Pawlak.

– Ciężko nam się grało w Częstochowie. Nie był to nasz najlepszy mecz – podkreśla Czesław Owczarek, trener Jaroty. - Przede wszystkim chodzi o pierwszą połowę. Gapiostwo obrony i bramkarza pod koniec pierwszej części doprowadziło do tego, że Raków wyrównał. – kończy szkoleniowiec Jaroty..

Raków Częstochowa - Jarota Hotel Jarocin 1:1 (1:1)
0:1 - Igor Skowron (31.), 1:1 - Łukasz Kmieć (45.)

Jarota Hotel Jarocin: Brzostowski - Oczkowski, Skowron, Garbarek, Śliwa, Czabański, Danielak (64. Tomkowiak), Pawlak, Grobelny, Cierniewski (51. Kamiński), Krzysztof Bartoszak (71. Owczarek)

Żółte kartki: Igor Skowron, Maciej Tomkowiak, Adrian Owczarek (Jarota)