Sport: Druga wygrana Jaroty

Krzysztof Czabański (z prawej) strzelił jedyną bramkę w tym meczu.
Krzysztof Czabański (z prawej) strzelił jedyną bramkę w tym meczu. Kamil Bachorz
Drugie z rzędu zwycięstwo w drugiej lidze gr. zachodniej zanotowali w niedzielę piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Podopieczni Czesława Owczarka pokonali na własnym boisku Chrobrego Głogów 1:0. Jedyną bramkę strzelił w 22. minucie Krzysztof Czabański.

W porównaniu z poprzednim meczem trener Czesław Owczarek dokonał jednej ważnej zmiany. W wyjściowym składzie Krzysztofa Bartoszaka, zastąpił Adrian Owczarek. Najlepszy strzelec jarocińskiego zespołu w poprzednim sezonie nie mógł wystąpić w tym meczu bo nie doszedł do porozumienia z klubem. – Cały czas trwają rozmowy pomiędzy jego menadżerem, a klubem. Nie możemy się dogadać o kwestie związaną z długością kontraktu – poinformował Jan Raczkiewicz, prezes klubu.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Już w 3. minucie Patryk Cierniewski uderzył piłkę z rzutu wolnego, ale bez problemu złapał ją bramkarz z Głogowa. Niespełna kwadrans później znowu groźnie na bramkę uderzał Cierniewski, ale tym razem futbolówka przeleciała obok bramki. Chwilę później próbował Mateusz Śliwa, ale jego strzał był niecelny. Jedyna bramka w tym meczu padła w 22. minucie. Wtedy przed polem karnym faulowany był Michał Grobelny. Piłkę na 30. metrze ustawił sobie Krzysztof Czabański i strzałem po ziemi pokonał Michała Augustyna. Grający na fali jarocińscy piłkarze chcieli podwyższyć prowadzenie, ale dwa strzały Damiana Pawlaka nie znalazły drogi do siatki. W 42. minucie meczu Krzysztof Cabański ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Chrobry Głogów za wszelką cenę chciał strzelić wyrównującą bramkę. Jednak ataki podopiecznych Ireneusza Mamrota zatrzymywali obrońcy Jaroty. W 65. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Karol Danielak, ale jego strzał przeleciał obok słupka. Goście doskonałą sytuację do wyrównania mieli w 90. minucie. Wtedy Michał Bukraba uderzył w kierunku bramki, ale dobrze dysponowany w tym meczu Dariusz Brzostowski bez problemu złapał futbolówkę w swoje bramkarskie rękawice.

Kolejne spotkanie podopieczni Czesława Owczarka rozegrają w sobotę w Częstochowie z tamtejszym Rakowen. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Jarota Hotel Jarocin – Chrobry Głogów 1:0 (1:0)