Sport: Jarota przełamała się w Częstochowie

Piotr Garbarek (z lewej) zdobył bramkę dla Jaroty Jarocin w meczu z Rakowem Częstochowa. Kamil Bachorz
Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkanie Jaroty Jarocin z Rakowem Częstochowa. Podopieczni Czesława Owczarka po dobrym meczu zremisowali z rywalami 1:1.

W pierwszej połowie na boisku dominowali zawodnicy gości. Efektem dobrej gry była bramka w 24. minucie zdobyta przez Kamila Witczyka, który strzałem w długi róg nie dał szans Dariuszowi Brzostowskiemu. Piłkarze Jaroty Jarocin jeszcze w pierwszej połowie mogli doprowadzić do wyrównania. Jednak im się to nie udało.

W drugiej części obydwie drużyny próbowały zdobyć bramki. Jednak udało się to tylko piłkarzom Jaroty. W 82. minucie Dariusz Juracki dośrodkowa piłkę z rzutu wolnego w pole karne. Tam znalazł się Piotr Garbarek, który skierował piłkę do pustej bramki. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę. Najpierw w 61. minucie drugą żółtą kartę ujrzał Piotr Ceglarz i musiał opuścić plac gry. Następnie w 86. minucie spotkania czerwoną kartę za nie sportowe zachowanie ujrzał Łukasz Kmieć i także musiał zejść z murawy do szatni.

Raków Częstochowa - Jarota Jarocin 1:1 (1:0)
1:0 - Kamil Witczyk (24.), 1:1 - Piotr Garbarek (82.)

Raków Częstochowa:
1. Mateusz Kos, 19. Paweł Kowalczyk, 3. Artur Lenartowski (86' 11. Piotr Sieradzki), 6. Paweł Nocuń (46' 5. Marcin Czerwiński), 8. Sławomir Ogłaza, 9. Piotr Ceglarz, 10. Łukasz Kmieć, 13. Kamil Witczyk (66' 4. Dawid Gajda), 14. Maciej Gajos (90' 18. Adrian Świerk), 16. Arkadiusz Hyra, 20. Mateusz Górecki

Jarota Jarocin: 30. Dariusz Brzostowski, 6. Hubert Oczkowski, 3. Bartosz Kieliba, 17. Piotr Garbarek, 4. Mateusz Śliwa, 5. Dariusz Juracki, 13. Igor Skowron (67' 18. Patryk Cierniewski), 8. Karol Danielak (76' 10. Mateusz Witkowski), 11. Damian Pawlak, 20. Szymon Matuszewski, 9. Krzysztof Bartoszak

Czerwone kartki: Piotr Ceglarz (61. za drugą żółtą; Raków), Łukasz Kmieć (86. za kopnięcie rywala; Raków)